fbpx
Cena czyszczenia DPF we Wrocławiu
  • 20 marca, 2022

Cena czyszczenia DPF we Wrocławiu

Cena czyszczenia DPF we Wrocławiu zależy od wielu różnych czynników, dlatego zawsze jest ustalana indywidualnie. Na ponoszone koszty wpływa zarówno sam stan tego elementu, jak i zakres prac niezbędnych do wykonania. Usługa czyszczenia jest bardzo często zlecana posiadaczom aut z silnikiem Diesla z Wrocławia i okolic, ponieważ filtr cząstek stałych zaczyna sprawiać problemy już po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów.

Spis treści:
Od czego zależy koszt?
Specyfika działania filtra
Zakres działań
Dopasowanie elementów
Ponowny montaż filtra i dokumentacja
Profesjonalne usługi

Od czego zależy cena czyszczenia DPF we Wrocławiu?

Cena czyszczenia DPF we Wrocławiu jest dużo niższa niż wymiana tego elementu. Dylemat związany z regeneracją filtra lub zakupem nowego najczęściej pojawia się wówczas, gdy kierowca rozpoznaje typowe objawy nieprawidłowej pracy tego komponentu. Z reguły jest to charakterystyczne dymienie z układu wydechowego, automatyczne włączenie kontrolki błędu na desce rozdzielczej czy przełączenie samochodu w tryb awaryjny. Same usterki filtra DPF wynikają z nagromadzenia popiołu, czyli ubocznego produktu spalania cząstek stałych. Dla kierowców poruszających się samochodami z silnikami Diesla jest to niemały problem, ponieważ koszty wymiany tego elementu są wysokie. Z tego względu warto zlecić znacznie tańsze rozwiązanie, jakim jest czyszczenie filtra, którym we Wrocławiu może się zająć nasz profesjonalny serwis Japan-Tech.

Specyfika działania filtra cząstek stałych

Filtr cząstek stałych do standardowy element wyposażenia aut z silnikiem wysokoprężnym Diesla, zwykle montowany w układzie wydechowym tuż za katalizatorem. DPF odpowiada za oczyszczenie cząstek sadzy, będących niespalonymi produktami oleju napędowego. W przypadku aut z jednostką wysokoprężną powodują one emisję ciemnego dymu zanieczyszczającego powietrze. Sam filtr DPF posiada dość nieskomplikowaną konstrukcję, która opiera się na zastosowaniu wytrzymałej obudowy z umieszczonymi wewnątrz kanalikami. Elementy te są ułożone względem siebie równolegle i zatkane jednostronnie, a ich funkcją jest przekazywanie spalin na zewnątrz poprzez układ siatki. Zebrane w filtrze cząstki poddawane są spalaniu po wzroście temperatury spalin w kanalikach. Zwiększenie temperatury do ponad 550 stopni Celsjusza wywołuje dopalanie cząstek, co może się odbywać na skutek obciążenia silnika czy podania dodatkowego paliwa. Z każdym dopalaniem zwiększa się ilość gromadzonego popiołu, który zatyka po pewnym czasie kanaliki i zmniejsza drożność filtra. W takiej sytuacji konieczne jest jego wyczyszczenie, co najlepiej zrealizować w znanym i profesjonalnym warsztacie.

Jaki zakres działań uwzględnia cena czyszczenia DPF we Wrocławiu?

Cena czyszczenia DPF we Wrocławiu obejmuje wszystkie koszty, które trzeba ponieść na doprowadzenie filtra cząstek stałych do stanu całkowitej sprawności. Prace w Japan-Tech rozpoczynamy od demontażu poszczególnych elementów, które następnie poddajemy dokładnej analizie. Szczegółowa inspekcja pozwala na wykrycie przyczyn problemu, a także określenie stopnia zanieczyszczenia DPF. Przy okazji możemy też ocenić pęknięcia, stopienia oraz inne ewentualne uszkodzenia fizyczne. Jeżeli powierzony nam filtr nadaje się do regeneracji, przeprowadzamy dalsze zabiegi. Działania w ramach czyszczenia realizujemy pod specjalistycznym nadzorem, a także pod kontrolą odpowiednich czujników. Wszystkie te prace wliczone są w cenę usługi, a jednocześnie zapewniają prawidłowy przebieg operacji.

Naprawa samochoduDopasowanie elementów i wypłukiwanie zanieczyszczeń

W cenę naszej usługi wliczony jest dobór elementów montażowych. Każdy model filtra DPF posiada nieco inną budowę, dlatego proces ten musi przebiegać indywidualnie. Komponent umieszczamy następnie w odpowiedniej maszynie z obiegiem zamkniętym i podajemy specjalny detergent, który efektywnie eliminuje zanieczyszczenia. Kolejnym etapem jest wtłoczenie do filtra cząstek stałych odpowiednio dobranego preparatu myjącego. Środek ten podawany jest pod wysokim ciśnieniem, w odwrotnym kierunku dla przebiegu spalin. Działanie to pozwala na skuteczne wypłukanie pozostałości spalin, zapewniając przy tym długotrwałe efekty. Kierunek przepływu wody jest następnie odwracany, a my poddajemy analizie dane z czujników elektronicznych. Na podstawie tych parametrów i wskaźników możemy ocenić, czy czyszczenie przynosi oczekiwane rezultaty. Na koniec odbywa się ponowne czyszczenie w kierunku przeciwnym dla przepływu spalin.

Ponowny montaż filtra i przygotowanie dokumentacji

Po zakończeniu prac ponownie sprawdzamy odczyty czujników, celem porównania ich do wyników osiąganych przez całkowicie nowy filtr cząstek stałych. Jeżeli parametry będą do siebie zbliżone, proces czyszczenia jest zakończony. W przypadku braku dostatecznej porównywalności wskaźników konieczne jest powtórzenie zabiegu. Na koniec filtr osuszamy pod działaniem sprężonego powietrza i niskiej temperatury, dzięki czemu nie narażamy układu na uszkodzenia. Tak odnowiony DPF może być ponownie zamontowany w samochodzie, co również jest wliczone w cenę usługi. Klient otrzymuje od nas również pełną dokumentację, która zawiera wydruki przedstawiające sprawność filtra cząstek stałych przed zabiegiem i po zabiegu.

Czy cena czyszczenia DPF we Wrocławiu jest wysoka?

Cena czyszczenia DPF we Wrocławiu jest bardzo przystępna, zwłaszcza jak na kompleksowość obsługi zapewnianej przez nasz serwis. W niezależnym warsztacie Japan-Tech jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkie problemy wynikające z zapchania się filtra cząstek stałych, przeprowadzając szybkie i bezpieczne zabiegi za atrakcyjną kwotę. Wykorzystywane przez nas narzędzia i technologie zapewniają bardzo dużą skuteczność, a przy tym są całkowicie nieinwazyjne dla silnika i układu wydechowego. Jako nasz klient możesz liczyć na pisemną gwarancję, a także dostarczenie pełnej dokumentacji z wydrukami przedstawiającymi parametry filtra przed regeneracją i po jej wykonaniu.

Profesjonalne usługi w przystępnej cenie

Skorzystanie z naszych usług pozwala na długoterminowe usunięcie popiołu i sadzy z filtra DPF. Większość powierzanych nam komponentów jesteśmy w stanie doprowadzić do fabrycznego stanu, jeżeli nie występują w nich trwałe wady mechaniczne. Tak odnowiony filtr będzie sprawnie działał przez kolejne kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, spełniając przy tym wymagania odnośnie do emisji spalin. Pozostaje to nie bez znaczenia podczas realizacji testów i przeglądów na stacjach diagnostycznych. W Japan-Tech korzystamy z legalnych, w pełni bezpiecznych metod oczyszczania DPF. Zabieg ten nie wpływa negatywnie na wartość rynkową pojazdu, z czym niestety wiąże się usunięcie filtra cząstek stałych. Niemałą zaletą jest fakt, że gwarantujemy zachowanie prawidłowych parametrów elementu bez ingerencji w pokładowe oprogramowanie samochodu.
Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych sług serwisowych we Wrocławiu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190