fbpx
Elektronika samochodowa we Wrocławiu
  • Kwiecień 20, 2020

Elektronika samochodowa we Wrocławiu

Elektronika samochodowa we Wrocławiu dotyczy szeregu usług z działu elektroniki użytkowej, powszechnie realizowanych w tym mieście. Zastosowanie elementów elektronicznych w motoryzacji stale wzrasta. Obecnie stanowią one nawet kilkadziesiąt procent całej wartości materialnej pojazdów. Komponenty te są niestety narażone na liczne awarie. Naprawą elektroniki samochodowej we Wrocławiu zajmuje się profesjonalny serwis JapanTech.

Spis treści
Układy elektroniczne w samochodzie
Funkcje
Podstawy elektroniki
Elementy elektroniki
Systemy wspomagania i moduły sterujące
Nasza oferta

Co warto wiedzieć o elektronice samochodowej, którą naprawiamy we Wrocławiu?

Elektronika samochodowa, którą naprawiamy we Wrocławiu, bardzo często ulega uszkodzeniom. Naprawa poszczególnych elementów wymaga wsparcia specjalistycznego warsztatu, świadczącego fachową obsługę przeglądową i dysponującego zaawansowanym zapleczem technicznym. Każda tego typu usługa wiąże się z koniecznością szczegółowego określenia przyczyn i skutków awarii na drodze diagnostycznej, a także kompleksowego podejścia do prac serwisowych.

Układy elektroniczne w samochodzie

Współczesne samochody są coraz bezpieczniejsze, tańsze w eksploatacji i przyjaźniejsze naturalnemu środowisku. Z roku na rok zwiększa się też komfort ich użytkowania oraz niezawodność, na co w dużym stopniu wpływa obecność komponentów elektronicznych. Stanowią one nieodłączny element praktycznie każdego nowego pojazdu. W samochodach układy elektroniczne stosuje się już od lat 80-tych, jednak rozwiązania implementowane obecnie wykazują znacznie większą efektywność.

Funkcje układów elektronicznych

Początkowo układy elektroniczne w samochodach służyły przede wszystkim do monitorowania poziomu emisji spalin. Obecnie jednak ich funkcjonalność jest znacznie większa. Współcześnie wszystkie nowe auta posiadają wbudowany komputer pokładowy oraz szereg usprawnień, które podnoszą komfort jazdy. Elektronika samochodowa zwiększa także bezpieczeństwo użytkowania samochodu. Rozwiązania te przyczyniają się do lepszej pracy układu napędowego i silnika. W nowoczesnych autach elementy elektroniczne tworzą złożony schemat, dzięki czemu mogą spełniać wiele funkcji diagnostycznych. Stan pojazdu sprawdzany jest bowiem poprzez szczegółową kontrolę rejestru zdarzeń.

Samochód Audi

Podstawy elektroniki samochodowej

Elektronika samochodowa to bardzo rozbudowany dział motoryzacji, który czerpie podstawy w elektrotechnice i elektryce samochodowej. Specjaliści w tej dziedzinie są w stanie przeprowadzić fachową diagnostykę stanu pojazdu z wykorzystaniem posiadanej wiedzy informatycznej oraz nowoczesnych mierników elektrycznych. Najlepsi fachowcy przechodzą certyfikowane szkolenia z zakresu elektroniki samochodowej, dzięki którym zyskują niezbędne kompetencje i umiejętności.

Podział elektroniki samochodowej

Podzespoły elektroniczne spełniają w samochodzie wiele ważnych funkcji. Niektóre z tych elementów sterują pracą silnika oraz mechanizmu odpowiedzialnego za przenoszenie napędu. Inne zapewniają prawidłowe działanie kluczowym systemom zabezpieczeń, takim jak chociażby poduszki powietrzne czy ABS. Elektronika samochodowa spełnia też funkcję typowo użyteczną, kontrolując wszelkiego rodzaju urządzenia podnoszące komfort jazdy.

Elementy elektroniki w samochodach

Elementy elektroniki znaleźć można w wielu układach samochodu, włącznie z napędowym, kierowniczym, nawigacyjnym, klimatyzacyjnym czy sterowania i hamowania. Komponenty te połączone są z komputerem pokładowym. Z technicznego punktu widzenia większość systemów elektroniki samochodowej funkcjonuje jako algorytm informatyczny, który warunkuje określoną czynność. Za regulację szybkości i odległości między samochodami na trasie odpowiada ACC. System kontroli trakcji, który ułatwia jazdą po śliskiej powierzchni to ASR. Zabezpieczeniem przed blokowaniem się kół przy dużej prędkości jest system ESP, który zwiększa przyczepność i ułatwia kontrolę pojazdu. Za wspomaganie hamowania odpowiada z kolei BAS, który podobnie jak ABS może uchronić auto przed wypadkiem.

Systemy wspomagania i moduły sterujące

W samochodach implementuje się także elektroniczne systemy wspomagania, takie jak np. wspomaganie parkowania, asystent wyprzedzania, asystent zmiany pasa czy system wspomagania jazdy pod górkę. Nowoczesne pojazdy posiadają też elektroniczne moduły sterujące, które zarządzają pracą poszczególnych systemów i urządzeń. Obsługują one m.in. system zabezpieczeń, wspomaganie kierownicy, układ napędowy, wyposażenie oraz instalacje użytkowe, np. wycieraczki, okna, drzwi, oświetlenie czy klimatyzację. Odpowiadają też za sterowanie systemami dostarczającymi rozrywki i informacji. W zależności od modelu auta, liczba i funkcjonalność sterowników może być różna.

Naprawa elektroniki samochodowej we Wrocławiu

Naprawa elektroniki samochodowej we Wrocławiu realizowana jest bardzo powszechnie. Wymagania pod względem bezpieczeństwa narzucają stosowanie w komponentach i systemach wydajnych rozwiązań, które spełniają rygorystyczne normy odporności na trudne warunki pracy. Elementy elektroniczne stosowane w pojazdach narażone są na wysokie temperatury, wilgoć, uderzenia, wibracje oraz wiele innych czynników. Mimo wysokiej klasy układów, nie są one niestety wolne od awarii.

Nasza oferta

JapanTech to niezależny warsztat, który łączy w sobie atuty małych punktów serwisowych z autoryzowanymi stacjami obsługi pojazdów. Nasza oferta obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z elektryką i elektroniką samochodową. Dysponujemy profesjonalnym wyposażeniem, na które składają się specjalistyczne urządzenia diagnostyczne i narzędzia dedykowane naprawie konkretnych podzespołów. Wyróżnia nas indywidualne podejście do klienta oraz najwyższy standard obsługi, a także gwarancja korzystnych warunków finansowych.

Jesteśmy w stanie rozwiązań większość problemów związanych z funkcjonowaniem elektryki i elektroniki komputerowej. Montujemy czujniki parkowania, kamery cofania i haki holownicze, a także światła przeciw-mgłowe i dzienne. Zajmujemy się także montażem i serwisem alarmów oraz innych samochodowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. W naszej ofercie znajdują się ponadto usługi związane z instalacją, przebudową oraz naprawą nowoczesnych systemów car-audio.

Wszystkie usługi w JT Autocentrum realizowane są rzetelnie i precyzyjnie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie elektryki i elektroniki samochodowej, a także mechaniki pojazdowej oraz wielu innych działach motoryzacji. Zespół Japantech zasilają wykształceni fachowcy, których praktyczne umiejętności pozwalają na rozwiązanie każdego problemu. Dysponujemy najwyższej jakości narzędziami i gwarantujemy najlepszy standard obsługi, dzięki czemu spełniamy oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do skorzystania z oferty Japantech na terenie Wrocławia i okolic.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2020 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190