fbpx
Czym się kierować przy wyborze lakiernika samochodowego we Wrocławiu?
  • 11 marca, 2019

Czym się kierować przy wyborze lakiernika samochodowego we Wrocławiu?

Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrego lakiernika samochodowego we Wrocławiu? W tak dużym mieście, gdzie ofert naprawdę nie brakuje, nie jest to łatwe. A przecież nikt nie chciałby powierzyć samochodu w niewłaściwe ręce. Polecenia znajomych również mogą okazać się nietrafione. Wybór powinien być mocno przemyślany. Dlatego też warto wiedzieć, jakimi kryteriami warto się kierować przy wyborze specjalisty, który doprowadzi nasze auto do ładu. Poniżej znajdziecie kompendium wiedzy zawierające kompleksowe informacje oraz praktyczne wskazówki dotyczące wyboru najlepszego zakładu we Wrocławiu. Na co zwrócić uwagę? Na co być wyczulonym? Co jest najistotniejsze? Zapraszamy do lektury.

Spis treści:
Fachowość oraz profesjonalizm firmy
Nowoczesne narzędzia warsztatowe
Uczciwość napraw i rozliczeń
Terminowość
Sposób rozliczenia napraw powypadkowych
Wszelkie usługi z zakresu lakiernictwa

Sprawdźcie, czym powinni się wyróżniać lakiernicy pracujący w wybranym przez Was wrocławskim warsztacie i dlaczego powinien on świadczyć również naprawy blacharskie

Lakiernicy pracujący w warsztatach zarówno we Wrocławiu, jak i w każdym innym mieście powinni posiadać kompleksową wiedzę z zakresu lakiernictwa oraz blacharstwa, a także odpowiednie doświadczenie. Wysokie kwalifikacje oraz nabyte przez lata pracy umiejętności połączone z dobrymi produktami to gwarancja sukcesu. Fachowość oznacza oczywiście wykonanie usług na najwyższym poziomie, ale również profesjonalizm w zakresie obsługi klienta oraz odpowiednie zaplecze techniczne. To właśnie zadbanie o najmniejsze szczegóły dopełnia wizerunek firmy.

Kompleksowość usług

Warto sprawdzić czy firma, której chcemy powierzyć nasz samochód, posiada również inne niż lakiernictwo specjalizacje. Możemy wówczas jednocześnie dokonać wielu napraw, nie narażając się na pozbawienie auta o dodatkowe dni czy tygodnie, niezależnie od tego czy jest to wymiana opon czy serwis klimatyzacji. Przy okazji korzystania z usług lakierniczych możemy poprosić także o dokonanie innych niezbędnych czynności, o których i tak musielibyśmy pomyśleć w niedługim czasie. Oczywiście najważniejsze jest, aby firma świadczyła również naprawy blacharskie, bowiem niezwykle często połączone są z koniecznością przeprowadzenia usług lakierniczych. Zapewni nam to dokonanie kompleksowych napraw jednym miejscu.

Auto przygotowane do lakierowania

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze dobrego lakiernika we Wrocławiu?

Przy wyborze lakiernika samochodowego mieszkańcy Wrocławia i innych miast często kierują się ważnym kryterium, jakim jest cena. Jest to oczywiście w pełni zrozumiałe. Warto jednak wiedzieć, że dobry warsztat zaoferuje nam konkurencyjne ceny przy zachowaniu najwyższej jakości świadczonych usług lakierniczych. Dlaczego? Choćby ze względu na to, że dokonuje wielu napraw, a produkty oraz narzędzia niezbędne do pracy nabywa w ilościach hurtowych. Dla nas jako klientów oznacza to, że wiele osób zaufało firmie oraz poleca ją innym, a użyte materiały są zawsze świeże. Jest to kluczowe dla zachowania pełnej trwałości oraz jakości zastosowanego lakieru.

Nowoczesne narzędzia warsztatowe

Warto sprawdzić w jakich warunkach pracuje lakiernik. Czy ma do dyspozycji komorę bezpyłową gwarantującą izolację świeżego lakieru od czynników zewnętrznych? Istotne jest również wyposażenie w mieszalnię lakierów oraz urządzenie zwane fotospektrometrem, dzięki któremu możliwe jest optymalne dopasowanie koloru lakieru do karoserii samochodowej. Również wszelkie akcesoria lakiernicza powinny być nowoczesne i wymieniane regularnie.

Uczciwość napraw i rozliczeń

Zakład, któremu powierzamy nasze auto, powinien przeprowadzić dokładne oględziny samochodu w celu dokładnej oceny oraz wyceny wszelkich napraw. Wiele firm ma zwyczaju informować swoich klientów o wycenie w okolicach danej kwoty. Profesjonalista dokładnie wskaże nam cenę, jaką zapłacimy za jego usługi. Poinformuje nas też o wszystkich pozostałych kosztach i oceni czy są potrzebne dodatkowe naprawy, na przykład blacharskie. Nikt z nas bowiem nie lubi być zaskakiwany przez sytuacje, w których musimy dopłacić kilkaset złotych za dodatkową usługę, która była według specjalisty niezbędna, a kosztu której nie ustalono z nami. Profesjonalny lakiernik w przypadku konieczności przeprowadzenia jakichkolwiek dodatkowych prac, skontaktuje się z nami w celu dookreślenia zakresu usług. Następuje to jednak bardzo rzadko, bowiem podczas oględzin naszego auta powinien zauważyć wszelkie istniejące usterki oraz ustalić konieczny zakres napraw lakierniczych.

Terminowość

Dobry zakład lakierniczy dba o swoich klientów również poprzez zachowanie umówionych wcześniej terminów. Jest to bardzo ważny aspekt, szczególnie w przypadku, kiedy auto jest niezbędne w naszej codzienności. Nie ma bowiem nic bardziej irytującego od kilkukrotnego przekładania terminu oddania gotowego auta. Właściwie wybrany lakiernik nie będzie przedłużał terminu wykonania dla nas usługi, bo zwyczajnie… nie ma na to czasu. Posiada kolejkę oczekujących i zależy mu na tym, aby wszelkie prace wykonane były w ustalonym terminie, aby mógł podjąć się kolejnych zleceń.

Sposób rozliczenia napraw powypadkowych

Warto sprawdzić, czy w przypadku napraw powypadkowych firma oferuje rozliczenia nie tylko gotówkowe, ale również bezgotówkowe. Większość z nas chce odstawić samochód do zakładu i oczekuje, że zrobi on wszystko to, co niezbędne w określonym czasie, a rozliczenie odbędzie się między zakładem ubezpieczeń a firmą. Pomoc w zakresie usuwania szkód komunikacyjnych to bardzo istotne kryterium dla wszystkich tych, których auta zostały uszkodzone zarówno w wyniku niewielkiej kolizji, jak również wypadku, który wygenerował większe szkody.

Wszelkie usługi z zakresu lakiernictwa

Zakład powinien świadczyć wszelkie usługi z zakresu lakiernictwa, zaczynając od odprysków lakieru przez eliminację rdzy, zmianę koloru pojazdu, polerowanie lakieru aż do poważnych napraw powypadkowych. Warto również sprawdzić czy firma ma w ofercie auto detailing, dzięki czemu możliwe będzie również odświeżenie lakieru czy usunięcie drobnych rysek. A może usługa taka powinna zostać przeprowadzona jako dodatkowa przy poważniejszych uszkodzeniach? Bez względu na zakres koniecznych prac, warto wybrać zakład, który oferuje jak najszerszy wachlarz usług.

Wybór odpowiedniego lakiernika we Wrocławiu nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak zadać sobie trochę trudu i dokładnie sprawdzić, czy wybrana przez nas firma spełnia wszystkie wymienione wyżej kryteria. Jeżeli tak, skorzystanie z usług zakładu będzie najlepszym rozwiązaniem. Przy wyborze warto kierować się zatem zarówno kwestiami finansowymi, jak i doświadczeniem konkretnej lakierni oraz poziomem obsługi klienta.

2020 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190