fbpx
Naprawa Iveco
  • 14 kwietnia, 2021

Naprawa Iveco

Naprawa Iveco to usługa, z której bardzo często korzystają właściciele samochodów tej marki. Pojazdy te od lat z powodzeniem funkcjonują na polskim rynku, jednak narażone są różne uszkodzenia. Niektóre z tych awarii to łatwe do usunięcia usterki, podczas gdy inne mogą wymagać szczegółowej diagnostyki oraz wielu specjalistycznych działań serwisowych. Aby skutecznie naprawić samochód marki Iveco, warto skorzystać z pomocy doświadczonego zakładu. Usługi serwisowe tych pojazdów oferuje niezależny serwis Japan-Tech z Wrocławia.

Spis treści
Samochody dostawcze Iveco
Typowe usterki wczesnych generacji
Najczęstsze awarie w modelach nowszych generacji
Usterki skrzyń biegów
Oferta Japan-Tech

Czego najczęściej dotyczy naprawa Iveco?

Naprawa Iveco przeprowadzana jest w przypadku praktycznie wszystkich modeli tego producenta. Ze względu na swoją ogromną ładowność oraz pakowność, samochody te mają dobre parametry obciążeniowe i zwykle bez trudu znoszą intensywną eksploatację. W pojazdach Iveco występuje jednak wiele usterek – zarówno tych wynikających z naturalnego zużycia kluczowych podzespołów, jak i spowodowanych nieuwagą kierowcy. Do najpopularniejszych samochodów tej marki należy model Daily, który występuje w kilku generacjach.

Typowe usterki wczesnych generacji

Samochody Iveco Daily pierwszej generacji są obecnie rzadko spotykane na rynku. W modelu tym występowało wiele typowych usterek, a najczęściej dotyczyły one problemów z szybkością działania szyb elektrycznych. Druga generacja Daily cieszyła się bardzo dobrą opinią, ponieważ awarie pojawiały się w przypadku tych pojazdów wyjątkowo rzadko. W Polsce dość często spotkać można modele z trzeciej generacji, w których niestety szwankuje wiele elementów. Wiele problemów sprawia wał napędowy, instalacja elektryczna, hamulce czy sprzęgło. Prowadzenie wiązki elektrycznej po kratownicy wywołuje liczne komplikacje podczas opadów deszczu, prowadząc nawet do przepalania się instalacji. Zawieszenie Iveco Daily trzeciej generacji jest niedobrze dopasowane do polskich dróg, ze względu na nadmierną twardość. Problemy występują też z przeciekami wody do kabiny i przewiewnością, co wynika z nieszczelności drzwi bocznych.

Najczęstsze awarie w modelach nowszych generacji

Przy okazji premiery czwartej generacji, Iveco Daily przeszedł znaczącą modernizację. Poza nową konstrukcją, innym rozstawem osi i zmodyfikowanym zawieszeniem, przemodelowano również pas przedni. W modelach czwartej generacji, najwięcej problemów sprawia akumulator. Kierowcy niejednokrotnie zgłaszają jego samoistne rozładowywanie się po kilkugodzinnym postoju. W Iveco Daily z tego okresu powszechnie występują też usterki klimatyzacji, które mogą się pojawić nawet przy włączonym trybie eco. Do szczególnie uciążliwych należą problemy ze skrzynią biegów, objawiające się niezidentyfikowanymi tarciami i piskami w momencie wkładania biegu i wciśnięcia sprzęgła. Usterki te występowały nawet w nowych pojazdach o niedużym przebiegu. Mniej awaryjne są modele Iveco Daily z generacji piątej, jednak również w ich przypadku mogą się pojawić problemy. W autach tych często zawodzi elektronika i elektryka, ze szczególnym wskazaniem na oświetlenie. Najbardziej pechowi kierowcy doświadczają też awarii układu jezdnego, hamulcowego i kierowniczego. Uciążliwe usterki występują także w najnowszej, szóstej generacji Iveco Daily. Najczęściej dotyczą one układu elektrycznego oraz skrzyni biegów.

Usterki i naprawa skrzyni biegów w Iveco Daily

Naprawa skrzyni biegów Iveco Daily to jedna z usług serwisowych, które zlecić można w warsztacie Japan-Tech. Jej przeprowadzenie może się okazać konieczne zarówno w przypadku pojazdu ze skrzynią automatyczną, jak i manualną. Naprawa polega na odpowiedniej ingerencji w uszkodzone elementy przekładni, np. zużyte łożyska czy zapieczone linki. Jej realizacja poprzedzona jest kompleksową diagnostyką, która określa przyczyny i rodzaj awarii. Aby zapobiec problematycznym skutkom zaniedbań, warto systematycznie realizować czynności serwisowe. W ten sposób można przedłużyć żywotność poszczególnych podzespołów, a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze.

Skrzynia biegów

Usterki skrzyń biegów

W samochodach marki Iveco występują różne awarie skrzyń biegów, będącej wyjątkowo złożonym elementem konstrukcji każdego pojazdu. Jej mechanizm odpowiada za zmianę przełożeń, a tym samym umożliwia efektywne przekazywanie mocy produkowanej przez silnik do napędu pojazdu. Przełożenie to stosunek prędkości obrotowej na wale wyjściowym, jaki występuje względem prędkości obrotowej na wale wejściowym. Taka konstrukcja zapewnia zmianę przełożenia proporcjonalną do zmiany momentu obrotowego, jaki ma zostać przekazany. Ze względu na narażenie na duże przeciążenia, konieczne jest wykonanie skrzyni biegów z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości oraz ogromną precyzją. W samochodach Iveco, do najczęściej spotykanych problemów tym komponentem należą trudności z przełożeniem na kolejny bieg. Pojawić może się też nadmierne wydłużenie czasu, którego potrzeba do wykonania wszystkich następnych przełożeń. Do często występujących problemów zaliczają się też wycieki ze skrzyni biegów, prowadzące bezpośrednio do spadku poziomu płynu w przekładni automatycznej. Uciążliwe dla kierowców są również szarpnięcia, drgania i niepokojące dźwięki, które pojawiają się podczas jazdy samochodem Iveco.

Naprawa Iveco Daily w ofercie Japan-Tech

Naprawa Iveco Daily to jedna z usług serwisowych oferowanych w Japan-Tech. Jesteśmy w stanie profesjonalnie wyeliminować usterki skrzyń zarówno automatycznych, jak i manualnych. Samochodami marki Iveco zajmujemy się w naszym serwisie we Wrocławiu, gdzie możemy też przeprowadzić naprawy innych pojazdów dostawczych. Nasz warsztat oferuje fachowe podejście do każdej usługi serwisowej, a także zapewnia przystępne ceny usług. Klientom dajemy gwarancję, że samochód nie będzie bezcelowo przebywał na kanale. Nasi specjaliści dysponują dużym doświadczeniem w serwisowaniu pojazdów dostawczych Iveco, dzięki czemu są w stanie błyskawicznie zdiagnozować awarię. Sprawnie zamawiamy niezbędne części zamienne, aby jak najszybciej naprawić pojazd i oddać go do użytku. Japan-Tech współpracuje z największymi hurtowniami motoryzacyjnymi na terenie Wrocławia, co daje pewność niedrogiego zapewnienia wymaganych komponentów.

Dlaczego warto?

Naprawa Iveco przeprowadzona w naszym warsztacie to gwarancja zadowolenia. Od ponad dekady działamy na rynku motoryzacyjnym, dzięki czemu zawsze podejmujemy najlepsze decyzje w kwestii diagnostyki i serwisowania. Wybieramy optymalnie dopasowane elementy do montażu, które pozwalają na bezproblemowe eksploatowanie pojazdów marki Iveco przez kolejne miesiące i lata. Obsługujemy wiele modeli tego producenta, włącznie ze szczególnie popularnym Iveco Daily każdej generacji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwisu Japan-Tech, a także zachęcamy do skorzystania z naszych usług naprawczych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190