fbpx
Tłumikarz we Wrocławiu
  • 21 kwietnia, 2022

Tłumikarz we Wrocławiu

Tłumikarz we Wrocławiu specjalizuje się w realizacji usług serwisowych dotyczących tłumika oraz innych elementów układu wydechowego, które mogą sprawiać różne problemy właścicielom samochodów z tego miasta. Jego działania skupiają się przede wszystkim na naprawach, wymianach i czyszczeniu, a także diagnostyce. Poza tłumikami fachowiec ten może się również zająć filtrami DPF czy katalizatorami. Kompleksową ofertę serwisową we Wrocławiu posiada nasz niezależny warsztat JapanTech.

Spis treści:
Czym się zajmuje?
Awarie układu wydechowego
Usterki tłumika
Rozwiązania problemów z tłumikiem
Naprawa, spawanie i wymiana tłumika
Dlaczego warto wybrać JapanTech?

Czym zajmuje się tłumikarz we Wrocławiu?

Tłumikarz we Wrocławiu może się okazać bardzo pomocny, gdy występują uszkodzenia któregoś z elementów składowych układu wydechowego samochodu. Problemy z jego prawidłowym funkcjonowaniem mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Tłumik jest niezbędny do przetwarzania spalin wychodzących z silnika, a także ma kluczowy wpływ na redukcję hałasu. Obecnie w większości pojazdów montuje się nawet kilka takich elementów, które spełniają określone funkcje. Pod wpływem różnych czynników ulegają one jednak uszkodzeniu lub zużyciu, co wymusza konieczność przeprowadzenia naprawy, wymiany lub konserwacji.

Awarie układu wydechowego

Tłumik samochodowy jest bardzo istotnym elementem układu wydechowego, ale nie jedynym. Oprócz niego w systemie znajduje się również kolektor wydechowy, filtr DPF, katalizator, pośrednio turbina oraz wiele rur, wieszaków, mocowań i innych komponentów. Układ wydechowy odprowadza spaliny powstałe w procesie spalania, które następnie trafiają do katalizatora i filtrów oczyszczających je z cząstek sadzy, tlenków węgla oraz innych szkodliwych dla środowiska substancji. Za eliminację hałasu odpowiadają natomiast odpowiednio wymodelowane klapy, które wyciszają brzmienie silnika. Same wyrzuty spalin powtarzają się cyklicznie z różną częstotliwością, dlatego tłumiki muszą dynamicznie redukować natężenie dźwięku. Jeżeli nie jest to możliwe, rozpoznać można wiele charakterystycznych objawów. Przed rozpoczęciem prac serwisowych konieczna jest dokładna ocena stanu tłumika, od której zależy dobór metody naprawy lub podjęcie decyzji o wymianie komponentu na nowy.

Usterki tłumika samochodowego

Tłumik samochodowy jest eksploatowany w bardzo trudnych warunkach, co zwiększa jego podatność na uszkodzenia. Nie bez znaczenia pozostaje oddziaływanie zarówno wody, jak i wykorzystywanego do odśnieżania ulic chlorku sodu. W tłumiku stosunkowo łatwo może zgromadzić się wilgoć, która prowadzi do powstawania ognisk korozji wewnętrznej. Z reguły pierwszym sygnałem informującym o wystąpieniu uszkodzeń tłumika jest charakterystyczny hałas. Innym symptomem usterki jest odczuwalny wewnątrz kabiny samochodu zapach benzyny lub spalin. Z czasem pojawić mogą się problemy z prawidłową pracą silnika, które w konsekwencji prowadzą nawet do trwałych uszkodzeń jednostki napędowej. Jeżeli rdzewienie tłumika jest mocno zaawansowane, zaczynają powstawać w nim dziury. Bezpośrednią przyczyną tych problemów może być słaba jakość samego elementu, a także zbyt długotrwałe eksploatowanie tej części bez prawidłowej konserwacji.

Samochód w warsztacieJakie problemy z układem wydechowym może rozwiązać tłumikarz we Wrocławiu?

Tłumikarz we Wrocławiu może wyeliminować różne problemy w prawidłowej pracy układu wydechowego, z którymi zmagają się właściciele samochodów z tego miasta. W naszym warsztacie JapanTech oferujemy m.in. naprawy, wymiany i spawanie tłumików, czyszczenie i wymiany katalizatora, czyszczenie filtra DPF, a także realizację innych usług. Z uwagi na trudne warunki pracy i niskie położenie układu wydechowego, jego elementy są szczególnie narażone na wgniecenia, przetarcia, korozję oraz inne uszkodzenia. W przypadku niepokojącej pracy pojazdu warto skorzystać z oferty naszego serwisu i przeprowadzić kompleksową diagnostykę.

Naprawa tłumika samochodowego

Tłumik samochodowy jest elementem stosunkowo prostym w budowie, dlatego wiele mniejszych uszkodzeń można dość łatwo naprawić. W takim przypadku konieczne będzie uzupełnienie ubytków, a następnie zakonserwowanie powierzchni odpowiednim środkiem. Wielu kierowców decyduje się na samodzielne uszczelnianie podziurawionego tłumika taśmami, jednak jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie. W dłuższej perspektywie nie zapewnia bowiem kompleksowej naprawy, a tym samym nie przeciwdziała kolejnym awariom. Materiały wykorzystywane do uzupełniania rozległych ubytków w układzie wydechowym muszą być odporne na działanie wysokich temperatur. Przed reperacją tłumika, konieczne jest również oczyszczenie go z wszystkich zabrudzeń.

Spawanie tłumika samochodowego

Problemy z rdzewieniem i dziurawieniem się tłumika występują nie tylko w starych samochodach, ponieważ coraz częściej takie usterki dotyczą zaledwie kilkuletnich aut. Aby poradzić sobie z uszkodzeniami tej części samochodu, można zamiast klasycznej naprawy przeprowadzić spawanie. W tym przypadku w miejscu ubytku umieszcza się specjalnie dopasowaną, odpowiednio wytrzymałą łatę. Spawanie jest metodą dość pracochłonną, ale przy tym bardzo trwałą. Wymaga jednak fachowej wiedzy oraz odpowiednich umiejętności, dlatego realizacją tej usługi powinni zajmować się doświadczeni tłumikarze oraz inni pracownicy warsztatu. Spawanie tłumika samochodowego również zrealizować można w naszym serwisie.

Wymiana tłumika samochodowego

Jeżeli w układzie wydechowym występują rozleglejsze uszkodzenia, niezbędna może się okazać wymiana tłumika na nowy. Taka usługa jest zalecana zwłaszcza wówczas, gdy liczba dziur jest bardzo duża lub spawanie nie może być wykonane z uwagi na zbyt cienką warstwę blachy. W tym przypadku konieczne będzie przeprowadzenie usługi z dużą dbałością, a także przy zastosowaniu metod gwarantujących trwałość układu. O potrzebie wymiany decyduje ostateczna ocena stanu tłumika, który sprawdzamy na podstawie profesjonalnej diagnostyki. Założenie nowego komponentu ma swoje uzasadnienie także ze względów ekonomicznych, jednak nie w każdym przypadku. Części zamienne dla wielu starszych aut są bardzo drogie lub trudno dostępne, przez co korzystniejsze finansowo będzie zreperowanie dziurawego elementu. Jeżeli jednak problemy z tłumikiem występują w samochodzie nowym lub kilkuletnim, lepszym rozwiązaniem będzie wymiana tego komponentu na nowy.

Dlaczego JapanTech to sprawdzony tłumikarz we Wrocławiu?

Tłumikarz we Wrocławiu może zajmować się zarówno pojedynczymi elementami układu wydechowego, jak i oferować kompleksową ofertę serwisową. Profesjonalne usługi w tym zakresie posiada nasz warsztat JapanTech, w którym gwarantujemy profesjonalną diagnostykę oraz specjalistyczne podejście do naprawy i wymiany. Nasi klienci mogą liczyć także na komfortowe warunki oraz najlepszej jakości obsługę.
Zapraszamy do sprawdzenia oferty niezależnego serwisu samochodowego JapanTech we Wrocławiu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190