fbpx

Chcesz zapytać o cenę? Umówić termin?

ZADZWOŃ
725-333-000

 lub UMÓW WIZYTĘ

sprawdzenia silnika
clima tech plus next

Serwis klimatyzacji we Wrocławiu to miejsce, które warto odwiedzić każdego roku, gdy tylko zaczyna się robić ciepło. Wtedy, podobnie jak większość kierowców, zadajesz sobie kluczowe pytanie – czy mam sprawną klimatyzację w samochodzie? Zwłaszcza jeżeli jesteś użytkownikiem samochodu, który jeździ głównie po mieście to pewnie nie wyobrażasz sobie upalnego dnia w korkach z otwartymi szybami. Właśnie dlatego warto zadbać o stan klimatyzacji w naszych autach.

 

NAJLEPSZY SERWIS KLIMATYZACJI WE WROCŁAWIU

We Wrocławiu na pewno znajdziesz wiele serwisów klimatyzacji samochodowej. Jednak, jak wiadomo, specjalista specjaliście nierówny – dlatego to takie ważne, żeby wybrać tego właściwego.
Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego warsztatu, w którym mógłbyś zrobić przegląd klimatyzacji?

Jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę.
Przede wszystkim musimy mieć pewność, że dany zakład korzysta z profesjonalnego sprzętu. W JapanTech pracujemy na maszynach znanej z jakości marki Magneti Marelli. Dzięki temu możemy dać gwarancję, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie.

Druga kwestia to cena. Wiadomo – nikt nie lub przepłacać, zwłaszcza wtedy kiedy chodzi o naprawy samochodu. Niektóre warsztaty różnie podają cenę serwisu klimatyzacji nie informując co dokładnie on zawiera.

W JapanTech będziesz mógł skorzystać z pakietu serwisowego w konkurencyjnej cenie 239 zł brutto.

Poniżej elementy, które wchodzą w zakres naszej usługi:

  • sprawdzenie szczelności układu
  • uzupełnienie czynnika do 100g
  • odgrzybianie klimatyzacji – ozonowanie
  • usługę wymiany filtra kabinowego
  • dodanie markera UV

Jak widać w naszym zakładzie dokonasz pełnej konserwacji swojej klimatyzacji w świetniej cenie.
Dodatkowym kosztem będzie filtr kabinowy, który należy wymienić przy każdym ozonowaniu klimatyzacji. Cena filtra zależna jest od modelu samochodu oraz jakości samego filtra. Nasi pracownicy pomogą Ci dobrać najlepszą opcje dla Twojego auta uwzględniając oczywiście najkorzystniejsze ceny. Dzięki temu, że od lat współpracujemy ze wszystkimi liczącymi się hurtowniami motoryzacyjnymi we Wrocławiu możemy zaproponować czy szereg opcji części w najkorzystniejszych cenach, niższych niż w Internecie.

Ostatnią rzeczą, która należ rozważyć to czas wykonania usługi oraz miejsce na oczekiwania.
W JapanTech zawsze dbamy o komfort naszego klienta dlatego na swój samochód będziesz mógł poczekać w klimatyzowanym pomieszczeniu, wypić filiżankę smacznej kawy lub herbaty oraz zapoznać się z branżową prasą.
Szanujemy czas naszych klientów dlatego zależy nam też żebyś nie musiał poświęcać całego dnia. Dlatego zawsze wcześniej umawiamy termin przyjazdu i rezerwujemy czas na Twój samochód. W ten sposób przyjeżdżasz na konkretną godzinę i z góry możesz zaplanować dalszą część dnia. Przeważnie serwis klimatyzacji zajmuje ok godziny do półtorej razem z ozonowaniem układu. W tym czasie będziesz mógł bez przeszkód poczekać w naszym komfortowym biurze.

Jak widać warto skorzystać z usług JapanTech. Jesteśmy profesjonalnym zakładem samochodowym, w którym dobro naszych klientów jest najważniejsze.

 

Konserwacja klimatyzacji – czy to w ogóle potrzebne?

Na koniec dwa słowa na ten temat. Czasami spotykamy się z opinią, że dopóki klimatyzacja nie wydaje brzydkiego zapachu to nie trzeba jej serwisować. Ale czy to dobre podejście?

Oczywiście brzydki zapach najszybciej zachęci nas do przyjechania do warsztatu, ale pamiętajmy, że zapach to nie jedyna oznaka brudnej klimatyzacji. Duża część grzybów i pleśni, które znajdują się w układzie chłodniczym oraz filtrze nie jest od razu wyczuwalna. Mimo to wpływa na nasze zdrowie kiedy oddychamy powietrzem z nieczyszczonej klimatyzacji. Dlatego to takie istotne, żeby co roku przed sezonem letnim dokonać czyszczenia całego układu.

Jednak nasze zdrowie to nie jedyny powód. Drugi istotny to przedłużenie żywotności niektórych elementów naszego samochodu. Najbardziej wadliwym elementem układu jest kompresor klimatyzacji. Ta sprężarka odpowiada nie tylko za wprawienie w ruch czynnika chłodzącego, ale również (jak nazwa wskazuje) jego sprężenie. I to właśnie dzięki sprężeniu czynnika ma on właściwości chłodzące. Skoro sprężarka cały czas przepompowuje czynnik chłodzący to ważne, żeby miał on jak najmniej zanieczyszczeń. Właśnie w tym celu dokonuje się serwisu klimatyzacji. Wymiana czynnika wpływa na jego czystość, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na przedłużenie żywotności sprężarki. W rezultacie unikamy dość drogiej naprawy tego elementu.

Ostatni powód to sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji. Jest to jeden z elementów zawartych w naszym pakiecie. Dzięki temu można wcześniej zdiagnozować nieszczelność np. chłodnicy i zapobiec dalszemu rozszczelnieniu.

Jak widać warto wcześniej pomyśleć o pewnych konsekwencjach i profilaktycznie co roku przeprowadzać konserwację klimatyzacji – nawet jeżeli nie przeszkadza nam zapach.

Zapraszam do naszych dwóch zakładów we Wrocławiu, w których możesz przeprowadzić pełny pakiet serwisu klimatyzacji: przy ul. Karkonoskiej 39 oraz Swojczyckiej 80.
Skorzystaj z jakości jaką proponuje najlepszy serwis samochodowy w mieście!

Przyjedź do JapanTech!

PYTANIA

 • Jakiego oleju powinienem używać?

  W większości stosowanymi obecnie olejami są oleje syntetyczne zapewniające znacznie lepszą ochronę ruchomych elementów silnika i jego chłodzenie niż oleje mineralne. Mają też większe zdolności rozczepiania tworzących się w wyniku procesu spalania cząstek stałych, które łatwiej wychwytywane są przez układy filtrujące.

 • Jak często zmieniać olej?

  Ze względu na ciągłe zmiany temperatur, zanieczyszczenia, które się do niego dostają oraz rozrzedzanie przez przedostające się spaliny olej traci swoje właściwości. Żeby nie narazić silnika na usterkę, olej powinno się wymieniać co 10 000 km lub co roku.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190