fbpx

Chcesz zapytać o cenę? Umówić termin?

ZADZWOŃ
725-333-000

 lub UMÓW WIZYTĘ

Silnik w trakcie naprawy mechanicznej u mechanika we Wrocławiu, kultowe auto w dobrym stanie
Skrzynka narzędziowa, zestaw kluczy taki jak używany w warsztacie samochodowym Japan-Tech we Wrocławiu

725333000
Szukając dobrego mechanika we Wrocławiu trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Jesteśmy przekonani, że obiektywnie korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszych usług, ale jak wiadomo, każdy będzie chwalił swoje, więc postaramy się przedstawić fakty, po przeanalizowaniu których łatwiej będzie podjąć decyzję. Omówimy kilka spraw, takich jak:

  • Rzetelność wycen – czyli brak niespodzianek
  • Jakość części – czyli do wyboru do koloru
  • Niezawodność usług – czyli rozważania o optymalnym stosunku ceny do jakości
  • Pełna gwarancja – czyli jak nie zostać na lodzie

Dlaczego Japan-Tech to tak chętnie polecany mechanik we Wrocławiu, przy serwisie aut wszystkich marek?

Zanim omówimy po kolei powyższe czynniki musimy odnieść się do tego, co znajduje się w naszych reklamach, ale także na naszej stronie i widoczne jest chociażby w nazwie, czyli: czy mogę bez problemu przyjechać jeśli nie jeżdżę autem azjatyckim?

Najkrótsza odpowiedź brzmi: TAK. Auta azjatyckie to nasza specjalność ponieważ większość warsztatów nie lubi ich robić tak bardzo jak lubi naprawiać  dla przykładu auta grupy VAG (tzn. Volkswagen Audi Group – czyli Volkswageny, Audi, Skody, Seaty i inne auta grupy). Powodów dla takiego podejścia warsztatów jest kilka, między innymi:dopasowanie części jest trudniejsze, dostępność części nie jest też tak duża jak w autach chociażby wspomnianej grupy VAG i trzeba znać parę szczegółów i tricków, które tak się składa, że my dobrze znamy.

Natomiast w drugą stronę jest dużo łatwiej. Jeśli ktoś jest mechanikiem, albo serwisem samochodowym we Wrocławiu i potrafi dobrze naprawić auto azjatyckie (a my potrafimy) to jeszcze łatwiej poradzi sobie z tymi najpopularniejszymi markami w których wspomniane wcześniej problemy nie występują. Nie oznacza to oczywiście, że jesteśmy w stanie rozwiązać każdy problem, w każdej marce samochodu, ale nikt nie jest i uczciwość i skromność sprawią, że uczciwie się do tego przyznamy i zamiast podejmować się naprawy podpowiemy co w takiej sytuacji zrobić(chodzi na przykład o specyficzną „narzędziówkę” w niektórych autach takich jak Mercedesy czy BMW) ale to oczywiście nie jest potrzebne  przy wymianie klocków tarczy czy naprawach zawieszenia. To wszystko jesteśmy w stanie zrobić, ale jeśli nie bylibyśmy w stanie zrobić skomplikowanej naprawy silnikowej w rzadko występującym aucie to uczciwie przyznamy się do tego:)

Omówmy w takim razie najważniejsze czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze mechanika we Wrocławiu.

 

Rzetelność wycen - czyli brak niespodzianek

Jeśli macie państwo już doświadczenie w naprawianiu samochodów to być może spotkaliście się już z sytuacją, że naprawa została wyceniona ale pojawiła się informacja: „naprawa okazała się bardziej skomplikowana”, „wystąpiły nieoczekiwane problemy i koszty będą znacznie wyższe”. W naszych wycenach nie pomijamy żadnych kosztów związanych z daną naprawą i nie zaskoczymy nimi na końcu przy odbiorze. Zdarza się, że warsztaty chociaż są świadome, że wymiana jednej części nierozerwalnie wiążą się z inną wymianą, żeby łączny koszt naprawy był niższy „udają”, że taka sytuacja nie nastąpi. Dodatkowo czasem zaniżają nawet wyszczególnione koszty naprawy i po prostu przy odbiorze informują, że były komplikacje i koszty wzrosły. Naszym zwyczajem jest wypisanie
takich elementów i napraw w związku z czym jest to rzeczywista, lub nawet negatywna opcja. Wierzymy, że rzetelność i uczciwość w tej sprawie zostanie doceniona mimo, że wycena, na pierwszy rzut oka, może wyglądać mniej atrakcyjnie przy porównaniu z konkurencją.

 

Jakość części – czyli do wyboru do koloru

U nas dostępne masz wszystkie możliwe segmenty części (oryginalne, części na pierwszy montaż ale bez znakowania producenta, oraz zamienniki różnej jakości). Nie będziemy Ci jednak wmawiać, że najtańszy zamiennik jest identycznej jakości jak część oryginalna i wyliczać tylko takiej opcji, żeby wycena była najniższa. Damy Ci możliwości, wyjaśnimy różnicę, a Ty podejmiesz decyzję.

 

Niezawodność usług – czyli rozważania o optymalnym stosunku ceny do jakości

Powiedzenie, że „nie ma nic za darmo”, może nie sprawdza się literalnie w każdej sytuacji, ale w większości tak. Trudno oczekiwać niskiej ceny, wysokiej jakości i najszybszych terminów jednocześnie. Musimy przyznać, że nie jesteśmy najtańszym warsztatem/serwisem samochodowym we Wrocławiu. Nigdy nie osiągniemy cen przysłowiowego „Pana Waldka”, który naprawi auto pod blokiem. I nie jest to nasz cel. Kiedy chcesz zainwestować w sprzęt, zapłacić czynsz za lokal, zapłacić dobrym mechanikom i dać gwarancję na naprawę nie dasz rady zejść tak z ceną. Klient musi po prostu zdecydować czego oczekuje. Warto jednak pamiętać, że niejednokrotnie „wybitnie oszczędny dwa razy płaci” i nie raz przyjeżdżało do nas auto na prawdziwą naprawę po naprawie „u Pana Waldka”.  Dla przykładu obrazującego przykładanie wagi do jakości np. przy wymianie klocków hamulcowych, koszt wymiany zawsze uwzględnia konserwację zacisków. Wynika to z naszych procedur, chociaż większość warsztatów tego nie robi. Jest to jednak niezbędne, ponieważ wpływa na efektywne działanie układu hamulcowego (bezpieczeństwo) oraz wydłuża czas eksploatacji przed kolejną wymianą klocków. Wolimy „nie oszczędzać na jakości” i jesteśmy przekonani, że jest to dobra droga.

 

Pełna gwarancja – czyli jak nie zostać na lodzie

Po prostu udzielamy pełnej gwarancji na usługę i części. Działamy już wiele lat i staramy się jak najrzetelniej pomagać w kwestiach gwarancyjnych jeśli od czasu do czasu zajdzie taka potrzeba.

 

Zapraszamy, przekonaj się sam jak wygląda obsługa w rzetelnych serwisie samochodowym z zasadami.

Zadzwoń i umów się na wizytę już dzisiaj.


PYTANIA

  • Jakiego oleju powinienem używać?

    W większości stosowanymi obecnie olejami są oleje syntetyczne zapewniające znacznie lepszą ochronę ruchomych elementów silnika i jego chłodzenie niż oleje mineralne. Mają też większe zdolności rozczepiania tworzących się w wyniku procesu spalania cząstek stałych, które łatwiej wychwytywane są przez układy filtrujące.

  • Jak często zmieniać olej?

    Ze względu na ciągłe zmiany temperatur, zanieczyszczenia, które się do niego dostają oraz rozrzedzanie przez przedostające się spaliny olej traci swoje właściwości. Żeby nie narazić silnika na usterkę, olej powinno się wymieniać co 10 000 km lub co roku.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190