fbpx
Czyszczenie katalizatora we Wrocławiu
  • 15 listopada, 2022

Czyszczenie katalizatora we Wrocławiu

Czyszczenie katalizatora we Wrocławiu to usługa, z której bardzo często korzystają posiadacze aut z tego miasta oraz jego okolic. Problemy z układem wydechowym mogą prowadzić do trudności z prawidłową redukcją szkodliwych związków, powstałych na skutek pracy silnika. W takiej sytuacji konieczne może się okazać właśnie czyszczenie. Usługa ta zalecana jest zwłaszcza, gdy katalizator ulegnie bezpośredniemu zapchaniu.

Spis treści:
Kiedy jest zalecane?
Objawy zanieczyszczenia katalizatora
Czyszczenie a wymiana
Jak wygląda?
Czyszczenie chemiczne
Czyszczenie wodne
Od czego zależy cena?
Nasza oferta

Kiedy zalecane jest czyszczenie katalizatora we Wrocławiu?

Czyszczenie katalizatora to jedna z wielu usług, które oferuje nasz zakład Japan-Tech we Wrocławiu. Jesteśmy w stanie przywrócić do należytego stanu komponenty różnych marek i modeli. W działaniu katalizatora kluczową funkcję spełnia tzw. sonda lambda, która odpowiada za prawidłowy skład mieszanki powietrzno-paliwowej powstałej w procesie spalania. Obecnie silniki benzynowe wyposażane są głównie w katalizatory trójfunkcyjne, pozwalające na utlenienie węglowodorów do wody i dwutlenku węgla. Ich funkcją jest też redukcja ilości tlenków azotu. Aby katalizator pracował prawidłowo, warto skorzystać z naszej oferty. Zajmujemy się też naprawami układu wydechowego.

Objawy zanieczyszczenia katalizatora

Samochody produkowane współcześnie zazwyczaj dysponują katalizatorami, które są bardzo odporne na całkowite zatkanie się. Problemy z ich nieczystością prowadzą zazwyczaj do jedynie częściowej niedrożności. Objawem takiego zapchania jest przede wszystkim wyraźny spadek mocy silnika, który występuje jednocześnie ze wzrostem spalania paliwa. Jednostka staje się też podatna na dławienie w czasie przyspieszania, czemu towarzyszy jej nierówna praca. Problemy te są najwyraźniej odczuwane w pojazdach, które dysponują silnikiem z turbodoładowaniem. W przypadku modeli benzynowych z motorem wolnossącym zatkany katalizator może dawać jedynie nieznaczne sygnały zwiastujące konieczność czyszczenia.

Czyszczenie a wymiana

Rozwiązaniem problemu z niedrożnym katalizatorem może być wymiana komponentu na nowy. Taka usługa wiąże się jednak ze sporym wydatkiem, zwłaszcza w przypadku elementów fabrycznie ulokowanych wewnątrz kolektora wydechowego. Wymiana wymaga wówczas znacznej ingerencji w układ, zastosowania nowego rdzenia katalitycznego oraz przeprowadzenia spawania. Wielu kierowców z Wrocławia często podejmuje się samodzielnego czyszczenia. W przypadku katalizatorów zawsze jednak trzeba stosować odpowiednie środki chemiczne, a nie standardowe preparaty udrażniające do rur. Eksperymenty tego typu mogą skończyć się nieodwracalnym uszkodzeniem komponentu, narażając właściciela pojazdu na dodatkowe koszty związane z zakupem nowego elementu i jego montaż w warsztacie.

Przegląd generalny auta

Jak wygląda czyszczenie katalizatora we Wrocławiu?

Czyszczenie katalizatora we Wrocławiu w naszym zakładzie Japan-Tech zawsze przeprowadzamy przy wykorzystaniu sprawdzonych i bezpiecznych metod. Zabrudzone i zatkane komponenty tego typu wymagają przede wszystkim zastosowanie odpowiednich środków chemicznych. W tym celu wykorzystujemy specjalne udrażniacze do reaktorów katalitycznych, dzięki czemu nie narażamy samochodu na utratę osiągów. Preparaty tego typu mogą być używane w przypadku katalizatorów zarówno silników benzynowych, jak i dieslowskich oraz hybrydowych. Przed rozpoczęciem prac realizujemy profesjonalną diagnostykę komputerową, podłączając pojazd do komputera i weryfikując błędy zgłaszane przez sterownik. W przypadku potwierdzenia diagnozy rozpoczynamy proces czyszczenia.

Czyszczenie chemiczne

Udrażnianie chemiczne wymaga uzyskania dostępu do przepustnicy w układzie dolotowym, dlatego konieczne jest zdemontowanie przewodu prowadzącego powietrze od filtra do silnika. Kolejny etap polega na zastosowaniu właściwie dobranego preparatu. Praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie rozpylacza z końcówką montowaną do przepustnicy, ze względu na możliwość regulacji przepuszczanego powietrza oraz efektywnego rozprowadzania produktu po układzie za pomocą dyszy. Środki do mycia katalizatorów powinny być aplikowane pod niedużym ciśnieniem, zwykle podczas bezpośredniej pracy silnika. Do pełnego zbiornika paliwa dostarczany jest też preparat, który oczyszcza układ paliwowy i chroni przed gromadzeniem się zanieczyszczeń na rdzeniu katalizatora. Na koniec musimy jeszcze wykasować błędy w sterowniku silnika.

Czyszczenie wodne

Poza czyszczeniem chemicznym dużym powodzeniem zaczyna cieszyć się również metoda wodna. W znacznej mierze opiera się ona na podawaniu strumienia cieczy o dużym ciśnieniu, który rozbija nagar i sadzę w kolektorze. Woda wspomagana jest działaniem odpowiednich środków chemicznych, co daje bardzo dobre rezultaty i skutecznie przywraca katalizatorowi utracone właściwości. Metoda ta jest dużo bezpieczniejsza, niż stosowane niegdyś wypalanie katalizatora w wysokiej temperaturze. Jej zastosowanie nie wiąże się bowiem z ryzykiem trwałego uszkodzenia układu, wynikającego ze niszczeń powłoki katalitycznej. Za pomocą metody wodnej da się efektywnie wypłukać wiele zanieczyszczeń, włącznie z trudnym do usunięcia popiołem. W Japan-Tech zajmujemy się autami wielu marek, ze szczególnym wskazaniem na japońskich producentów.

Od czego zależy cena za czyszczenie katalizatora we Wrocławiu?

Czyszczenie katalizatora we Wrocławiu to usługa, której cena zależy od kilku czynników. Wiele zależy od specyfikacji komponentu, a także jego rodzaju oraz umiejscowienia. Koszt naszych prac serwisowych ustalamy indywidualnie, na podstawie szczegółowych oględzin pojazdu. Z reguły każdy katalizator można doprowadzić do dobrego stanu technicznego, o ile nie uległ on uszkodzeniu. Problemy z prawidłowym spalaniem i działaniem układu wydechowego bardzo często wynikają z niewłaściwej pracy tego komponentu. W Japan-Tech jesteśmy w stanie przeprowadzić zarówno jego czyszczenie, jak i wymianę w przystępnej cenie. Nasz zakład dysponuje pełną bazą części oryginalnych oraz zamienników, co daje pewność odpowiedniego dopasowania elementu w razie takiej potrzeby. Realizujemy też naprawy mechaniczne we Wrocławiu.

Nasza oferta

W Japan-Tech możemy trafnie określić, czy specyficzne objawy problemów z katalizatorem pozwalają na jednoznaczną konieczność wymiany elementu. Jeżeli taka czynność nie jest niezbędna, przeprowadzamy standardowe czyszczenie. Koszty naszych usług są dużo bardziej przystępne niż te narzucane przez autoryzowane stacje obsługi. Jesteśmy w stanie prawidłowo dobrać środki udrażniające, a także poprawie przeprowadzić wszystkie prace montażowe z zachowaniem bezpieczeństwa pojazdu. Sprawna realizacja usługi niweluje ryzyko uszkodzeń silnika. Nasi pracownicy dysponują wieloletnim doświadczeniem, a także posiadają niezbędne wyposażenie oraz bogatą wiedzę. Na usługę oraz części udzielana jest pełna gwarancja. Zachęcamy do sprawdzenia oferty serwisu samochodowego Japan-Tech we Wrocławiu, a także nawiązania kontaktu i umówienia się na wizytę.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190