fbpx
Naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu
  • 21 lutego, 2023

Naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu

Naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu wykonywana jest w przypadku aut z silnikami Diesla, w których nastąpiły problemy z jego prawidłowym działaniem. Komponent ten ulega z czasem zapchaniu, przez co po przejechaniu wielu tysięcy kilometrów pojazd może utracić zdolność do odprowadzania zanieczyszczeń na zewnątrz. Wymiana filtra cząstek stałych jest bardzo kosztowna, dlatego w większości przypadków lepiej zlecić jego naprawę.

Spis treści:
Kiedy taka usługa może być potrzebna?
Główne przyczyny problemów
Jak wygląda naprawa?
Usuwanie zanieczyszczeń
Efektywna regeneracja
Dlaczego powinna być zrealizowana przez Japan-Tech?
Zalety i korzyści
Nasza oferta

Kiedy naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu może być potrzebna?

Naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu jest oferowana w dwóch lokalizacjach przez nasz niezależny specjalistyczny warsztat samochodowy Japan-Tech. Na zamówienie tej usługi możesz się zdecydować wówczas, gdy pojawią się objawy zwiastujące niepoprawną pracę filtra. Jest to na przykład charakterystyczne dymienie z układu wydechowego, przełączenie auta w tryb awaryjny czy zapalenie się kontrolki błędu silnika na desce rozdzielczej samochodu. Bezpośrednią przyczyną problemów z filtrem cząstek stałych jest nagromadzenie się ubocznych produktów spalania gazów, czyli pyłu w formie sadzy z niespalonego węgla. Decydując się na naprawę tego komponentu możesz uniknąć kosztownej wymiany na nowy element oraz wielu innych komplikacji.

Główne przyczyny problemów z DPF

DPF, inaczej właśnie filtr cząstek stałych, to komponent montowany w pojazdach wyposażonych w silnik Diesla, czyli jednostkę wysokoprężną. Filtr ten najczęściej znajduje się zaraz za katalizatorem i jest bardzo istotną częścią całego układu wydechowego. Jego główna funkcja polega na usuwaniu sadzy, czyli produktu niepełnego spalania się oleju napędowego. W silnikach wysokoprężnych DPF odpowiada za zniwelowanie emisji smogu do środowiska i ograniczenie tym samym zanieczyszczeń. Konstrukcja tego elementu jest dość prosta. Filtr posiada trwałą obudowę ze stali, w której umieszczono nieduże kanaliki zatkane z jednej ze stron, ułożone względem siebie równolegle. Taki układ pozwala na skuteczne dostarczanie spalin na zewnątrz, ponieważ pod wpływem zwiększenia temperatury w kanalikach następuje spalanie zebranych cząstek. Do ich spalania dochodzi zarówno w wyniku zwiększonej podaży paliwa, jak i pod wpływem obciążeń silnika. Z czasem drożność filtra zaczyna jednak spadać, ze względu na nagromadzenie się popiołu i zatkanie kanalików. Czujniki informują o tym na podstawie pomiarów ciśnienia.

Jak wygląda naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu?

Naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu polega tak naprawdę na kompleksowej regeneracji tego komponentu. W Japan-Tech zawsze starannie podchodzimy do tego zadania. Na początek demontujemy DPF z samochodu, po czym przystępujemy do jego dokładnej inspekcji. W oparciu o taką analizę jesteśmy w stanie określić poziom niedrożności filtra, a także ustalić przyczyny problemu. Element ten może być uszkodzony fizycznie na przykład ze względu na stopienie kanalików czy pęknięcia ceramiki. Aby naprawić DPF, wykorzystujemy specjalistyczne czujniki elektroniczne i zapewniamy profesjonalny nadzór nad wszystkimi pracami. W ten sposób zyskujemy odpowiednią kontrolę i mamy pewność poprawnego wykonania całego zadania. Oprócz naprawy DPF, w Japan-Tech oferujemy też inne usługi, takie jak naprawy silników i chłodnic czy wymiana oleju.

Usuwanie zanieczyszczeń

Poszczególne modele filtrów cząstek stałych różnią się między sobą budową, dlatego każdy z nich musi być poddany regeneracji przy użyciu nieco innych rozwiązań. DPF na początek montujemy w dedykowanej maszynie z obiegiem zamkniętym, po czym dostarczamy specjalny detergent do wstępnego usunięcia zanieczyszczeń. Następnie filtr poddawany jest oddziaływaniu wody pod wysokim ciśnieniem oraz specjalnie dobranego środka, co odbywa się w kierunku przeciwnym do przebiegu samych spalin. Proces ten pozwala na długoterminowe usunięcie większości zanieczyszczeń, które są po prostu wypłukiwane.

Efektywna regeneracja

Kiedy zanieczyszczenia zostaną wstępnie wypłukane, odwracamy kierunek przepływu wody. Działanie to przebiega zgodnie ze wskazaniami czujników elektronicznych, dzięki czemu zachowujemy prawidłowe parametry pracy. Kolejnym etapem jest ponowne czyszczenie w kierunku odwrotnym do ruchu spalin. Jeżeli na tym etapie prac filtr DPF osiągnie wyniki odczytu porównywalne z nowym komponentem, regenerację możemy uznać z udaną. W przypadku niedostatecznie dobrych parametrów ponawiamy czyszczenie. Na zakończenie prac filtr cząstek stałych jest jeszcze osuszany sprężonym powietrzem, co odbywa się w niskiej temperaturze i nie wywołuje uszkodzeń układu. Gotowy filtr jest na powrót instalowany w samochodzie, a jako klient otrzymujesz dokumentację z porównaniem jego sprawności przed i po naprawie.

Dlaczego naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu powinna być zrealizowana przez Japan-Tech?

Naprawa filtra cząstek stałych we Wrocławiu oferowana przez nasz serwis zawsze realizowana jest w odpowiednich warunkach. W Japan-Tech posiadamy najlepszych wykonawców i specjalistyczne wyposażenie, co daje pewność szybkiej, sprawnej i bezpiecznej regeneracji DPF. Do usuwania zanieczyszczeń z tego elementu używamy efektywnych i wydajnych metod, które są przy tym mało inwazyjne. Naszym klientom zapewniamy dostęp do kompletnej dokumentacji prezentującej parametry filtra cząstek stałych przed i po naprawie, a także udzielamy pisemnej gwarancji. Koszt usługi jest natomiast ustalany indywidualnie, zależnie od stanu DPF, jego rodzaju oraz zakresu wymaganych prac.

Zalety i korzyści

Korzystając z naszej oferty, możesz zyskać pewność długotrwałego usunięcia popiołu i sadzy z filtra cząstek stałych. Naprawa tego komponentu pozwala na przywrócenie go do stanu niemal fabrycznego, o ile nie występują w nim trwałe uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio zregenerowany filtr będzie w stanie sprawnie pracować przez nawet kilkaset tysięcy kolejnych kilometrów, a więc tyle co nowy element. Filtr poddany naprawie w naszym serwisie z powodzeniem spełni też obowiązujące normy spalin, a tym samym nie stanie się przyczyną problemów podczas przeglądów diagnostycznych czy standardowych badań technicznych. W naszym zakładzie we Wrocławiu korzystamy wyłącznie z legalnych, bezpiecznych i sprawdzonych metod. Umiejętnie wykonana naprawa DPF nie obniża jego naturalnych właściwości, a sama usługa nie wymaga ingerowania w oprogramowanie pokładowe samochodu.

Nasza oferta

Za naprawy realizowane w naszym serwisie odpowiadają doświadczeni fachowcy, którzy posiadają wymagane umiejętności i kwalifikacje. Jesteśmy w stanie sprawnie i szybko wykonać większość usług, korzystając przy tym z najlepszych technologii, środków czy narzędzi. Na bezpieczeństwo naprawy DPF realizowanej przez Japan-Tech wpływa fakt, że kompleksowo dokumentujemy cały proces regeneracji i uwzględniamy w analizach liczne parametry sprawności. Naszym klientom zapewniamy też gwarancję, a same usługi wykonujemy w dogodnych terminach. Nie bez znaczenia pozostaje również komfortowa obsługa. Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem, a także skorzystania z oferty, któregokolwiek z naszych dwóch warsztatów we Wrocławiu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190