fbpx
Naprawa samochodów dostawczych
  • 22 lutego, 2021

Naprawa samochodów dostawczych

Naprawa samochodów dostawczych może dotyczyć wielu różnych usterek, które występują w autach tego typu. Duże gabaryty i wysoka masa całkowita sprawiają, że pojazdy te są szczególnie narażone na awarie powstałe w skutek wypadku lub nadmiernego wyeksploatowania kluczowych podzespołów. Aby samochód dostawczy mógł bezpiecznie i efektywnie przewozić ładunki, powinien być utrzymany w należytym stanie technicznym. Naprawami tego rodzaju aut we Wrocławiu zajmuje się specjalistyczny, niezależny serwis Japan-Tech.

Spis treści
Oferta Japan-Tech
Usługi naprawcze
Naprawy układu hamulcowego
Naprawy zawieszenia
Naprawy układu elektrycznego
Naprawy układu wydechowego
Naprawy silnika
Cennik

Naprawa samochodów dostawczych w Japan-Tech we Wrocławiu

Naprawa samochodów dostawczych obejmuje bardzo wiele procedur i czynności, które należy przeprowadzić celem przywrócenia pojazdu do stanu pełnej używalności. W Japan-Tech usługi naprawcze wykonywane są w przypadku aut o różnej budowie nadwozia, włącznie z vanami, pick-upami, furgonetkami, busami czy samochodami kontenerowymi i chłodniczymi. Na początek problem techniczny jest diagnozowany, po czym przystępujemy do fachowego serwisowania. Oferta naszego zakładu skupia się na pojazdach marek azjatyckich, jednak naprawiamy także auta dostawcze innych producentów.

Naprawy w samochodach dostawczych przeprowadzane są bardzo często, ze względu na specyfikę tych pojazdów. Modele zaliczane do tej grupy funkcjonują jako środek transportu dla ekip remontowych, firm kurierskich, przedsiębiorstw budowlanych, hurtowni oraz wielu obiektów handlowych i usługowych. Eksploatacja samochodów dostawczych jest wyjątkowo intensywna, ponieważ są to pojazdy przystosowane do długotrwałej jazdy przy dużym obciążeniu. Aby ich kierowcy mieli zapewniony komfort i bezpieczeństwo, koniczne jest zadbanie o utrzymanie floty w dobrym stanie technicznym. Systematyczne przeprowadzanie nawet drobnych napraw przyczynia się do oszczędności, ponieważ długoterminowo zwiększa sprawność auta oraz podnosi jego ekonomiczność poprzez ograniczenie spalania. W Japan-Tech przygotowaliśmy specjalną ofertę dla właścicieli samochodów dostawczych, a także innych pojazdów z dużą przestrzenią załadunkową.

Wyjątkowa jakość

W Japan-Tech już od wielu lat przeprowadzamy specjalistyczne naprawy aut poruszających się po drogach we Wrocławiu. Z naszej oferty skorzystać mogą nie tylko właściciele aut osobowych, ponieważ dysponujemy bardzo dużą halą warsztatową. Jej przestrzeń pozwala na kompleksową realizację napraw w samochodach dostawczych, które posiadają spore gabaryty. Nie tylko gwarantujemy wysoką jakość każdej usługi, ale też zapewniamy profesjonalne podejście do obsługi klienta. Jesteśmy w stanie wykonać naprawy każdego większego pojazdu w hali przy ul. Swojczyckiej 76 we Wrocławiu, gdzie znajduje się specjalnie podwyższona brama wjazdowa. Dysponujemy również czteroramiennym podnośnikiem o maksymalnym udźwigu 3,5 tony, dzięki czemu możemy realizować usługi nawet w przypadku tzw. maxi busów.

Serwis samochodów dostawczych

Jakie naprawy samochodów dostawczych przeprowadzamy?

Naprawa samochodów dostawczych we Wrocławiu musi być realizowana bardzo często. Decydując się na skorzystanie z usług naszego serwisu, zyskać można gwarancję sprawnej i szybkiej realizacji niezbędnych procedur. Dysponujemy profesjonalnym zapleczem technicznym i zatrudniamy doświadczonych fachowców, dzięki czemu zapewniamy solidność i dokładność wszystkich prac. Wszelkie ingerencje w przebieg usługi konsultujemy z klientem, co daje im pewność finansową i bezpieczeństwo.

Naprawy układu hamulcowego

Usterki bezpośrednio związane z hamulcami mogą być bardzo groźne. W samochodach dostawczych ich przyczyną najczęściej są uszkodzenia przewodów, które ulegają korodowaniu. Nie bez znaczenia pozostaje niedostateczny poziom płynu hamulcowego, ponieważ jego ubytki mogą świadczyć o niebezpiecznych wyciekach. Problemem często występującym w autach dostawczych są też zużyte klocki hamulcowe, które mogą ostatecznie wypaść z zacisków. Naprawa układu hamulcowego bywa konieczna również w przypadku zagotowania się płynu hamulcowego, co występuje np. po długotrwałym hamowaniu przy długim zjeździe. Do takiej sytuacji dochodzi również w pojazdach mocno wyeksploatowanych, co objawia się zapadaniem pedału hamulca oraz utratą możliwości hamowania.

Naprawy zawieszenia

W autach dostawczych problemy z zawieszeniem dotyczą wielu różnych elementów. Naprawy najczęściej wymagają przeprowadzenia wymiany różnych komponentów, takich jak wahacze, drążki stabilizatora, tuleje, resory czy amortyzatory. W Japan-Tech przeprowadzamy też profesjonalną diagnostykę innych elementów zawieszenia. Decydując się na wymianę jakiekolwiek z tych komponentów, warto zwrócić się do nas o pomoc oraz skonsultować ze specjalistą podczas przeglądu.

Naprawy układu elektrycznego

Firmy zajmujące się pomocą drogową regularnie publikują raporty na temat awarii najczęściej występujących w autach dostawczych. Okazuje się, że wiele tego typu usterek dotyczy układów elektronicznych. Przyczyną problemów mogą być spięcia w instalacji, rozładowanie przeciążonego akumulatora czy przepalenie bezpiecznika, a także wady fabryczne. Naprawy układu elektrycznego samochodu dostawczego skupiają się przede wszystkim na akumulatorze, a także układach scalonych oraz przewodach zlokalizowanych pod deską rozdzielczą.

Naprawy układu wydechowego

W samochodach dostawczych przyczyną awarii często jest układ wydechowy, co objawia się podwyższonym poziomem hałasu w kabinie oraz utratą mocy. W naszym warsztacie jesteśmy w stanie zająć się wymianą i spawaniem tłumików, ponieważ posiadamy pełną gamę tego typu elementów dla różnych modeli i marek. Wykonujemy również wymianę katalizatora, czyścimy układ wydechowy oraz poddajemy odpowiednim zabiegom filtr cząstek stałych DPF.

Naprawy silnika

W samochodach dostawczych awarie silnika występują bardzo często, zwykle na skutek zerwania paska rozrządu, zatarcia czy usterki turbiny. Właściciele pojazdów jeżdżących w długie trasy często zapominają o wymianie oleju silnikowego oraz utrzymaniu go na właściwym poziomie, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych modeli jednostek z turbosprężarką. W wielu autach dostawczych naprawy wymaga także turbina, której awarie rozpoznać można np. po odczuwalnym spadku mocy silnika, głośniejszej pracy jednostki czy podwyższonym zadymieniu spalin. Skontaktowanie się z serwisem jest konieczne w sytuacji, gdy z okolic turbiny powstanie wyciek oleju i jego poziom zauważalnie spadnie.

Cennik napraw samochodów dostawczych w Japan-Tech

Cennik napraw samochodów dostawczych w Japan-Tech jest wyjątkowo atrakcyjny, ponieważ zapewniamy pełną jawność wydatków ponoszonych przez klienta. Przed realizacją jakiejkolwiek czynności sporządzamy indywidualny kosztorys, na podstawie którego ustalana jest ostateczna cena za robociznę oraz zastosowane części. Takie rozwiązanie pozwala właścicielowi auta dostawczego na samodzielne decydowanie o realizacji poszczególnych napraw, a w razie konieczności uzyskanie fachowej pomocy. Zapraszamy do skorzystania z oferty Japan-Tech we Wrocławiu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190