fbpx
Naprawa samochodów japońskich we Wrocławiu
  • 15 czerwca, 2022

Naprawa samochodów japońskich we Wrocławiu

Naprawa samochodów japońskich we Wrocławiu jest usługą, której często poszukują posiadacze aut takiego właśnie pochodzenia. O ile znalezienie serwisu obsługującego standardowe pojazdy europejskie jest dość łatwe, o tyle w przypadku wielu modeli marek azjatyckich występują różne problemy z zatrudnieniem odpowiednich fachowców. Wynika to ze specyficznej konstrukcji pojazdów, a także ograniczonej dostępności części zamiennych. Istnieje jednak sposób na to, aby sprawnie i bezpiecznie serwisować auta japońskie.

Spis treści:
Kiedy naprawa będzie konieczna?
Diagnostyka i konserwacja
Naprawy silnika i układów
W profesjonalnym warsztacie
Kompleksowa obsługa klienta
Doświadczeni specjaliści

Jakie usługi może obejmować naprawa samochodów japońskich we Wrocławiu i kiedy warto się na nią zdecydować?

Naprawa samochodów japońskich we Wrocławiu zalecana jest zawsze wówczas, gdy właściciel takiego auta napotka różne problemy z jego prawidłowym działaniem. Pojazdy azjatyckie uznawane są za wyjątkowo wydajne, a także niezawodne. Obecnie polscy kierowcy bardzo cenią sobie japońskie marki, takie jak, chociażby Suzuki, Toyota, Honda, Mazda, Nissan, Mitsubishi, Lexus, Subaru, Infiniti, Acura, Scion czy Daihatsu. Samochody te zyskały sporą popularność wśród miłośników motoryzacji przede wszystkim ze względu na atrakcyjny wygląd, a także nowoczesną technologię stosowaną w pojazdach. Japońskie koncerny stawiają też na prostotę konstrukcji, przystępne ceny oraz zróżnicowaną ofertę. Niestety, auta te, jak wszystkie pojazdy, narażone są na awarie, uszkodzenia, usterki i występowanie wad fabrycznych.

Diagnostyka i konserwacja podwozia

Jednym z najważniejszych etapów naprawy jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki komputerowej. Za jej pomocą można przetestować zarówno silnik auta japońskiego, jak i jego elektronikę. W tym celu konieczne jest zastosowanie zaawansowanych komputerów diagnostycznych, takich jak np. Carman-Scan czy Launch.
Istotną usługą jest też konserwacja podwozia japońskiego auta. W okresie zimowym samochód poruszający się po drogach ma bowiem bezpośredni kontakt z wilgocią oraz solą.

Naprawy silnika i najważniejszych układów

Znaczna część napraw aut azjatyckich dotyczy kompleksowej obsługi silników, włącznie z głównymi remontami. Jednostka napędowa samochodu może wymagać przeglądu pogwarancyjnego, który musi odbywać się zgodnie ze specyfikacją producenta. W ramach takiej usługi przeprowadzane są naprawy m.in. układu wydechowego, hamulcowego i kierowniczego, a także sprzęgła, rozrządu czy zawieszenia. Profesjonalna obsługa powinna też uwzględniać napełnianie klimatyzacji, wymianę płynów i olejów czy diagnostykę amortyzatorów. Wszystkie elementy nadmiernie wyeksploatowane trzeba wymienić na nowe lub poddać konserwacji, dbając przy tym o wysoką jakość podzespołów dla poszczególnych marek i modeli samochodów japońskich. Szczególnie kompleksowej obsługi wymaga układ hamulcowy, włącznie z regeneracją zacisków.

Silnik samochodu Toyota

Dlaczego naprawa samochodów japońskich we Wrocławiu powinna się odbywać w specjalistycznym warsztacie?

Naprawa samochodów japońskich we Wrocławiu sprawia wielu kierowcom sporo problemów. Nie każdy mechanik ma odpowiednie kompetencje i umiejętności potrzebne do serwisowania takich aut, dlatego znaczna część fachowców nawet nie podejmuje się ich obsługi. Z tego względu warto znaleźć warsztat, który będzie się specjalizował w naprawie pojazdów marek azjatyckich. Kompleksową ofertę w tym zakresie posiada nasz zakład JapanTech, który funkcjonuje na terenie Wrocławia. Naprawami japońskich pojazdów zajmujemy się już od wielu lat, a dzięki temu mamy niezbędną wiedzę i umiejętności oraz kompleksowe zaplecze techniczne do realizacji takich prac.

Kompleksowa obsługa klienta

Aby naprawa auta azjatyckiej marki przebiegała sprawnie, warsztat oferujący taką usługę musi zapewniać swoim klientom kompleksową obsługę. W JapanTech udostępniamy naszym kierowcom osobne biuro, do którego mogą się udać i przedstawić kompetentnym pracownikom wszelkie problemy związane ze swoim pojazdem. Staramy się zapewniać naszym klientom najwyższy poziom obsługi, zapewniający sprawne ustalenie wszystkich szczegółów z kierownikiem warsztatu lub jego zastępcą. W ten sposób uzyskać można odpowiedzi na wszystkie pytania. Pozwala to również ustalić zakres działań niezbędnych dla danego pojazdu. Zapewniamy komfortowe warunki podczas oczekiwania na naprawę, włącznie z możliwością napicia się kawy czy herbaty. Nie bez znaczenia dla profesjonalnej obsługi pozostaje też komunikacja na wysokim poziomie, zwłaszcza w zakresie omawiania cen i zakresu działań. Z tego względu zapewniamy przejrzystość dokonywanych działań. Przed zrealizowaniem usługi przedstawiamy klientowi pełen kosztorys naprawy, który zawiera osobno przedstawione wydatki przeznaczone na prace serwisowe oraz na używane części. Po wycenie możemy ustalić dogodny termin wykonania poszczególnych prac. Nasi klienci szczególnie doceniają takie podejście, ponieważ mają pewność przeprowadzenia jedynie niezbędnych operacji. Takie rozwiązanie niweluje ryzyko, że zostaną naciągnięci na inwestycję w dodatkowe i nie zawsze potrzebne usługi.

Doświadczenie profesjonalnych mechaników

O wyborze konkretnej specjalizacji zadecydowaliśmy już na etapie powstawania naszego serwisu samochodowego. Nasza oferta w znacznym stopniu ukierunkowana jest na naprawę aut marek japońskich. Od samego początku staramy się inwestować w wyposażenie niezbędne do kompleksowej obsługi samochodów z rynku azjatyckiego. Dbamy także o stałe poszerzanie wiedzy oraz umiejętności naszych pracowników. W branży motoryzacyjnej działamy już od ponad 10 lat, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawnie uporać się z różnymi usterkami występującymi w tego rodzaju autach. W naszym serwisie pracują mechanicy doświadczeni w naprawach pojazdów japońskich marek, a niektórzy z nich realizowali wcześniej usługi w autoryzowanych warsztatach azjatyckich samochodów. Z tego względu każdy klient powierzający nam swój pojazd ma pewność, że jego auto jest w rękach specjalistów. Jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować poszczególne usterki, ponieważ znaczna część z nich jest dość typowa i powtarzalna dla japońskich marek. Nie szukamy rozwiązań na ślepo, co oszczędza cenny czas i ogranicza koszty naprawy. Wszystko to przekłada się na wysoki poziom obsługi i zadowolenie klienta. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług naszego warsztatu samochodowego we Wrocławiu, gdzie oferujemy kompleksowe usługi naprawcze aut pochodzących z rynku japońskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190