fbpx
Regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu
  • 14 maja, 2022

Regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu

Regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu należy do usług wyjątkowo często zamawianych przez kierowców z tego miasta, którzy dysponują samochodami z silnikami Diesla. Filtra DPF jest bowiem dość problematycznym komponentem, który stosunkowo często się zapycha i przestaje prawidłowo pracować. Koszt wymiany tego elementu na nowy jest dość wysoki, dlatego bardziej ekonomiczna będzie regeneracja. We Wrocławiu taką usługę oferuje nasz serwis Japan Tech.

Spis treści:
W jakich sytuacjach będzie potrzebna?
Problemy z filtrem
Przebieg procesu
Dopasowanie komponentów i wstępne usunięcie zanieczyszczeń
Powtórne czyszczenie i osuszanie
Dlaczego powinna być przeprowadzona przez specjalistów?
Profesjonalna obsługa i wysoka skuteczność usługi

W jakich sytuacjach będzie potrzebna regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu?

Regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu to najlepsze rozwiązanie, gdy pojawiają się jakiekolwiek problemy z działaniem tego komponentu. Najczęściej objawem nieprawidłowości jest zauważalne dymienie z układu wydechowego, czemu towarzyszy zapalenie się kontrolki błędu silnika oraz przełączenie auta w awaryjny tryb pracy. Przyczyną nieprawidłowej pracy filtra DPF jest nadmiernie zgromadzony pył, który powstaje jako uboczny produkt spalania cząstek stałych. Z reguły ma postać niespalonego węgla, który zamienia się w sadzę. Usługa regeneracji jest prostym rozwiązaniem problemu, ponieważ nie wymaga wymiany elementu na nowy oraz eliminowania błędów w komputerze układowym.

Problemy z filtrem DPF

Filtry DPF są montowane na stałe w samochodach wyposażonych w silnik Diesla, czyli jednostkę wysokoprężną. Najczęściej umiejscawia się ten element za katalizatorem, dlatego jest on częścią układu wydechowego. Głównym zadaniem filtra DPF jest oczyszczanie produktów niepełnego spalania oleju napędowego, czyli sadzy. Zastosowanie go w jednostce wysokoprężnej znacząco ogranicza emisję zanieczyszczeń do powietrza, a tym samym całego środowiska naturalnego. Budowa filtra cząstek stałych nie jest skomplikowana. Jego konstrukcja składa się z odpornej na rdzę obudowy stalowej, w której znajduje się siatka niedużych, zatkanych i ułożonych równolegle do siebie kanalików. Układ ten pozwala na skuteczne odprowadzanie spalin do zewnętrznej strefy. Zebrane cząstki spalane są w filtrze na skutek wzrostu temperatury spalin, która następuje w kanalikach. Proces dopalania może nastąpić zarówno pod wpływem nadmiernej podaży paliwa, jak i w wyniku obciążenia jednostki. Z upływem czasu prowadzi to do nagromadzenia się popiołu w kanalikach, co skutkuje ich zatkaniem oraz obniżeniem drożności elementu. Za jego analizę odpowiadają specjalne czujniki, które mierzą ciśnienie na wyjściu i wejściu filtra cząstek stałych.

Jak przebiega regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu?

Regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu jest usługą, którą w naszym warsztacie przeprowadzamy w kilku podstawowych etapach. Cały proces wymaga dokładnej inspekcji elementu, dlatego trzeba go najpierw zdemontować. Analizujemy w ten sposób przyczynę problemu, a także sprawdzamy stopień utraty drożności. Filtr cząstek stałych może posiadać uszkodzenia mechaniczne, takie jak stopione kanaliki czy pęknięta obudowa. Aby dało się zregenerować DPF, element ten musi być w wystarczająco dobrym stanie. W naszym serwisie wszystkie prace realizują doświadczeni fachowcy, a zastosowanie odpowiednich czujników elektronicznych zapewnia pełną kontrolę i prawidłowy przebieg usługi.

Proces spawania

Dopasowanie komponentów i wstępne usunięcie zanieczyszczeń

Filtry DPF posiadają różną specyfikację, dlatego do regenerowanego modelu trzeba odpowiednio dobrać wszystkie komponenty. Element ten mocowany jest w specjalnej maszynie z utworzonym obiegiem zamkniętym. Regeneracja rozpoczyna się od podania właściwego detergentu, pozwalającego na usunięcie zanieczyszczeń z filtra cząstek stałych. W procesie tym wtłaczana jest woda pod dużym ciśnieniem, a także wybrany wcześniej środek. Realizacja tego procesu odbywa się w kierunku przeciwnym dla faktycznego przebiegu spalin. Etap ten pozwala na wyeliminowanie zanieczyszczeń z dużą efektywnością, dzięki czemu po wypłukaniu rezultaty regeneracji utrzymują się długoterminowo.

Powtórne czyszczenie i osuszanie

Po przeprowadzeniu wstępnego płukania kierunek przepływu wody jest odwracany. Dobór parametrów pod tym kątem odbywa się w oparciu o dane wskazane przez czujniki elektroniczne, dzięki czemu cały proces przebiega prawidłowo. Kolejnym etapem jest powtórne czyszczenie w kierunku przeciwnym do rzeczywistego przepływu spalin. Następnie filtr poddajemy analizie. Jeżeli osiągnie on wyniki porównywalne z nowym elementem, regeneracja jest zakończona. W przypadku niedostatecznie dobrych parametrów, konieczne może być ponowne czyszczenie. Filtr jest jeszcze osuszany sprężonym powietrzem w niskiej temperaturze, co zabezpiecza układ przed uszkodzeniami. Usługa kończy się zamontowaniem DPF w samochodzie oraz sporządzeniem dokumentacji, która zawiera wydruki porównawcze dla sprawności komponentu przed i po regeneracji.

Dlaczego regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu powinna być przeprowadzona przez specjalistów?

Regeneracja filtra cząstek stałych we Wrocławiu musi być zrealizowana przez doświadczonych fachowców, którzy będą w stanie zapewnić odpowiednie warunki pracy oraz zastosować specjalistyczne narzędzia. W naszym warsztacie Japan-Tech możemy bezpiecznie, efektywnie i tanio usunąć wszelkie problemy związane z zapychaniem się tego komponentu. Podczas pracy korzystamy ze skutecznych i bezpiecznych metod, które nie wpływają negatywnie na stan samochodu. Oferujemy też pisemną gwarancję oraz dostarczenie kompleksowej dokumentacji. Koszty regeneracji w naszym serwisie są ustalane indywidualnie, zależnie od niezbędnych prac serwisowych oraz rodzaju i stanu samego filtra DPF.

Profesjonalna obsługa i wysoka skuteczność usługi

Regeneracja przeprowadzona w naszym warsztacie daje pewność, że z filtra DPF na długo zostaną usunięte pozostałości sadzy i popiołu. Realizacja tej usługi może nawet pozwolić na przywrócenie elementu do jego stanu fabrycznego, jeżeli nie występują w nim duże stopienia wewnętrzne oraz inne uszkodzenia fizyczne. Tak odnowiony filtr będzie w stanie pracować nawet kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów, zapewniając wydajność na poziomie nowego komponentu. DPF poddany kompleksowej regeneracji spełni też obowiązujące obecnie normy spalin, co wyeliminuje problemy podczas przeglądów i okresowych badań technicznych pojazdu. Metody wykorzystywane przez naszych fachowców są w pełni bezpieczne – zarówno dla samochodu, jak i środowiska. Profesjonalna obsługa nie obniża wartości auta, co występuje w przypadku usunięcia DPF na stałe. Filtr cząstek stałych nie traci pod wpływem regeneracji swoich prawidłowych właściwości, a do przeprowadzenia prac nie jest konieczna ingerencja w oprogramowanie układowe samochodu.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty we Wrocławiu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190