fbpx
Serwis aut terenowych we Wrocławiu
  • 18 października, 2023

Serwis aut terenowych we Wrocławiu

Serwis aut terenowych we Wrocławiu przedstawia kompleksową gamę usług z zakresu konserwacji i napraw, a także diagnostyki, remontów i przeróbek pojazdów na off-roadowe. Jako pracownicy warsztatu JapanTech specjalizujemy się w obsłudze pojazdów azjatyckich (japońskie, koreańskie), jednak niestraszne nam również prace przy autach pochodzących z rodzimego rynku. Nasz serwis ma bardzo szeroką ofertę, wśród której znajdziesz także obsługę zwykłych pojazdów osobowych, począwszy od małych aut miejskich, a na pełnowymiarowych SUV-ach skończywszy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami!

Spis treści:
Diagnostyka i naprawy aut off-roadowych
Klucz to trafna diagnoza
Zakres napraw pojazdów
Dostosowanie pojazdu do jazdy w terenie
Montaż specjalnego zawieszenia
Zabezpieczenie i konserwacja podwozia

Diagnostyka i naprawy w serwisie aut terenowych we Wrocławiu

Serwis aut terenowych we Wrocławiu JapanTech posiada szeroką ofertę w zakresie napraw dokonywanych w pojazdach przeznaczonych do wykorzystania off-roadowego. Każda usługa serwisowa poprzedzona jest dokładną diagnostyką (w tym komputerową), co daje pewność, że problem zostanie trafnie zlokalizowany, a wymianie będą podlegać części rzeczywiście wadliwe.

Klucz do sukcesu to trafne rozpoznanie problemu

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z sytuacją, gdy oddając samochód do naprawy nie wrócił on w Twoje ręce całkowicie sprawny. Konieczna była ponowna wizyta u mechanika, który przystępował do wymiany następnych części, robiąc to praktycznie po omacku. Niestety na końcu okazywało się, że za wszystkie wymienione podzespoły – niezależnie czy odpowiadały za daną usterkę czy nie – trzeba było zapłacić z własnej kieszeni. W serwisie JapanTech doskonale zdajemy sobie sprawę z takich praktyk wielu warsztatów, dlatego prezentujemy Ci ofertę dokładnej diagnozy problemu, zanim przeprowadzimy jakiekolwiek prace naprawcze. We współczesnych samochodach – nie wyłączając tych terenowych – diagnostyka to rzecz niezmiernie istotna, ponieważ są one coraz bardziej skomplikowane w budowie i wyposażone w coraz większe ilości komponentów elektronicznych. Dzięki temu, że posiadamy pod ręką zaawansowane komputery i diagnoskopy, takie jak między innymi Carman-Scan, możemy dokładnie sprawdzić stan pojazdu i trafnie wskazać podzespół, który uległ awarii. Błyskawicznie poradzimy sobie z dotarciem do przyczyny pojawienia się błędu silnika „check engine”, kontrolki poduszki powietrznej, czy systemu ABS i innych.

Co naprawiamy w JapanTech?

Nasz warsztat wykona dla Ciebie szereg czynności naprawczych i serwisowych, począwszy od prostych usług typu wymiana klocków hamulcowych bądź wahaczy czy amortyzatorów, a skończywszy na kompleksowych remontach silników, a nawet przeróbkach zwykłych pojazdów na off-roadowe. Nasi mechanicy nie obawiają się żadnych problemów silnikowych, nawet tak poważnych, jak wydmuchanie uszczelki pod głowicą czy zużycie pierścieni tłokowych i uszczelniaczy zaworowych, które prowadzą do zwiększonej konsumpcji oleju przez jednostkę napędową. Serwis przeprowadza prace przy układach kierowniczych, wydechowych, hamulcowych, wykonujemy wymiany sprzęgieł, rozrządów, płynów eksploatacyjnych (olej, chłodziwo), a nawet napełniamy układy klimatyzacji. Jest to możliwe dzięki zatrudnianiu prawdziwych specjalistów, którzy mają szczegółową wiedzę teoretyczną i bogatą praktykę zawodową. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz wykonać kompleksowy serwis swojego auta terenowego lub zwykłego w jednym miejscu, zdecydowanie polecamy zajrzeć do jednego z naszych dwóch serwisów we Wrocławiu.

Auto terenowe na pustyni

Dostosuj samochód do jazdy w terenie w serwisie aut terenowych we Wrocławiu

Serwis aut terenowych we Wrocławiu prowadzi także przebudowy samochodów dla zapewnienia lepszych właściwości jazdy po bezdrożach. Wiemy, że nie każdy może pozwolić sobie na zakup i utrzymanie typowego „rasowego” pojazdu off-roadowego, jednak wielu chciałoby od czasu do czasu skorzystać z możliwości jazdy poza utwardzonymi szlakami. Dla JapanTech nie jest to żadnym problemem. Jeśli posiadasz auto drogowe odpowiedniego typu, możliwe jest jego dostosowanie do jazdy w terenie poprzez dokonanie szeregu przeróbek.

Montaż specjalnego zawieszenia

Najistotniejszym elementem każdego pojazdu do off-roadu jest specyficzny typ zawieszenia. Jego montaż możliwy jest także w przypadku wielu pojazdów drogowych, zwłaszcza dużych SUV-ów. Niestety nie da się dokonać takiej przeróbki w absolutnie każdym samochodzie, takim jak na przykład niewielkie auto miejskie. Pojazd powinien posiadać napęd na obie osie albo przynajmniej możliwość montażu takowego z wykorzystaniem akcesoryjnego wyposażenia. Ważne, by posiadał także odpowiednio duży prześwit pod podwoziem, który w procesie przerabiania zostanie dodatkowo zwiększony. To konieczność, ponieważ jadąc np. w głębokich koleinach samochód nie może dotykać „brzuchem” do gruntu – powodowałoby to ryzyko zawieszenia się, a także uszkodzeń układu wydechowego czy nawet przebicia baku z paliwem. Specjalne zestawy zawieszenia zawierają amortyzatory o większym skoku, dłuższe sprężyny czy mocniejsze wahacze. Tak wyposażonym pojazdem będziesz mógł bez obaw wjechać nawet na leśną drogę, którą przejeżdżają wyłącznie ciągniki rolnicze.

Zabezpieczenie i konserwacja podwozia

Jazda w terenie potrafi być zabójcza dla blacharki pojazdu. Wjeżdżając w głębokie błoto dochodzi do jego wciskania się w różne profile zamknięte, jak choćby w progi pod drzwiami czy elementy podłużnic, które nie są szczelnie zamknięte. Odkładająca się ziemia i piasek w tychże elementach, które dodatkowo mają tendencję do wchłaniania wilgoci i przetrzymywania jej przez długi czas, to zabójstwo dla nieodpowiednio zabezpieczonego i zakonserwowanego podwozia. Już po kilku latach może pojawić się zaawansowana korozja, która naruszy strukturalne elementy bryły pojazdu – na tym etapie samochód będzie nadawał się wyłącznie do zezłomowania. Serwis JapanTech pozwala na zlecenie usługi zabezpieczenia powierzchni metalowych podwozia samochodu, a także naniesienie środków konserwacyjnych, które znacznie przedłużą jego życie. Jest to niezmiernie istotne w przypadku drogowych pojazdów przerobionych pod off-road, ponieważ te nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia fabrycznego.

W serwisie aut terenowych we Wrocławiu możesz zlecić zarówno proste usługi, takie jak wymiana płynów czy części eksploatacyjnych, jak również skomplikowane naprawy z remontami silników czy przeróbkami pojazdów na off-roadowe włącznie. JapanTech posiada profesjonalnych i wysoko wykwalifikowanych pracowników, dla których niestraszne jest żadne zadanie. Pod ręką mamy komplety specjalistycznych narzędzi, w tym diagnoskopy komputerowe, dzięki którym jesteśmy w stanie diagnozować i naprawić każdą usterkę. Skontaktuj się z nami i umów termin wizyty, a z pewnością się nie zawiedziesz!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190