fbpx
Serwis Mazdy we Wrocławiu
  • 12 października, 2020

Serwis Mazdy we Wrocławiu

Serwis Mazdy we Wrocławiu należy do najczęściej poszukiwanych w tym mieście punktów warsztatowych. Samochody tego japońskiego producenta cieszą się bardzo dużą popularnością wśród polskich kierowców, zwłaszcza te pochodzące z rynku wtórnego. Wiele modeli Mazdy posiada sporo zalet, jednak nie są to niestety auta bezawaryjne. Sposobem na pozbycie się różnych usterek może być skorzystanie z usług niezależnego warsztatu Japantech.

Spis treści
Co serwisujemy?
Mazda 2 – najczęstsze usterki
Mazda 3 – popularne awarie
Mazda 5 – problemy techniczne
Mazda 6 – powszechne uszkodzenia
Mazda MX-5 – awarie i usterki
Oferta Japantech i opinie

Czym się zajmuje nasz serwis Mazdy we Wrocławiu?

Serwis Mazdy we Wrocławiu jest w stanie naprawić wiele awarii, które występują w samochodach tej marki. Większość tych modeli wyróżnia się wytrzymałym zawieszeniem, a także posiada trwałą elektronikę oraz solidne jednostki benzynowe. Kierowcy najczęściej skarżą się na problemy związane z korodowaniem rantów drzwi i pokryw oraz podwozia. Problemem występującym w Mazdach jest też nieskuteczne wypalanie się silnika wysokoprężnego na krótkich odcinkach, co prowadzi do rozrzedzania się paliwa w oleju silnikowym.

Mazda 2 – najczęstsze usterki

Mazda 2 to niewielkie auto, które obecnie rzadko można spotkać na polskich ulicach. Wyróżnia się jednak dużą trwałością, a przy tym lekkością w prowadzeniu. Do najczęściej spotykanych problemów z tym pojazdem należy ograniczony komfort jazdy, który wynika z nastaw zawieszenia. Wiąże się to również ze sporym poziomem hałasu. Silniki benzynowe z rozrządem na łańcuchu zastosowane w tym modelu są zwykle niezawodne. Kłopoty sprawiają natomiast diesle, które zapożyczone zostały od koncernu PSA. Dotyczy to np. problemów z układem smarowania turbosprężarki. Dość przeciętną trwałością charakteryzuje się ponadto przednie zawieszenie, a na nadwoziu często występują ślady korozji. Koszty napraw Mazdy 2 są na szczęście bardzo niskie.

Mazda 3 – popularne awarie

Mazda 3 drugiej generacji bazuje pod względem konstrukcyjnym na pierwszej. Model ten wyróżnia się dobrej klasy silnikami benzynowymi, za wyjątkiem wersji MPS. Do najczęstszych usterek należą m.in. uszkodzenia wariatorów zmiennych faz rozrządu. Problematyczna jest również nowsza odmiana benzynowa, wyposażona w awaryjny układ start-stop. Modele z tej serii często wymagają też regeneracji zacisków hamulcowych. Użytkownicy mogą ponadto skarżyć się na awarie kompresora klimatyzacji, a także usterki związane z gubieniem sygnału przez radio.

samochód marki Mazda

Mazda 5 – problemy techniczne

Mazda 5 posiada wąskie miejsce pośrodku drugiego rzędu siedzeń, a także przesuwne drzwi boczne. Model ten wyróżnia się stosunkowo bezawaryjnymi silnikami benzynowymi, czego nie można powiedzieć o dieslach. Dwulitrowa jednostka narażona jest na wiele uszkodzeń. Kierowcy skarżą się również na głośną pracę zawieszenia, w czym smarowanie pomaga jedynie na krótki okres czasu. Mazda 5 cechuje się też zwiększoną podatnością na postępującą korozję, utratę trwałości przez amortyzatory tylne czy usterki elektrycznego wspomagania kierownicy, obecnego w wariantach benzynowych. W przypadku modeli z 2,3-litrowym silnikiem oraz automatyczną skrzynią biegów, największym zaniedbaniem jest stosowanie nieodpowiedniego oleju oraz zły styl jazdy. W konsekwencji może to prowadzić do bardzo kosztownych napraw.

Mazda 6 – powszechne uszkodzenia

Mazda 6 ceniona jest za wygodne prowadzenie i atrakcyjny wygląd. Problematyczna okazuje się jednak jej wersja wysokoprężna, w której często zawodzą silnikowe podkładki pod wtryskiwaczami. W modelu tym może dojść do zapchania się smoka olejowego, a także występowania różnych awarii filtra cząstek stałych. Problemom w eksploatacji sprzyja zbyt rzadkie czyszczenie smoka oraz przeprowadzanie wymiana oleju, co powinno się robić co 15 tys. km. Mazda 6 często wymaga też wymiany podkładek pod wtryskiwaczami oraz wymiany rozrządu. Profesjonalny serwis jest w stanie zagwarantować stosowanie markowych pasków, a także wysokiej klasy zamienników. Mniej awaryjna jest wersja wysokoprężna 2.2 z rozrządem na łańcuchu, jednak również występują w niej problemy z filtrem DPF. Mazda 6 narażona jest ponadto na niedostateczną pracę wspomagania kierownicy oraz przedwczesne zużycie łożysk kół.

Mazda MX-5 – awarie i usterki

Mazda MX-5 to kabriolet, w przypadku którego trudno znaleźć bezwypadkowy model na rynku wtórnym. W pojeździe tym szczególnie kłopotliwa jest naprawa nadwozia, która może odbijać się na jego sztywności. Mazda MX-5 zasadniczo uważana jest za stosunkowo bezawaryjną, jednak jej elementy również ulegają zużyciu. Model ten najbardziej narażony jest na pękanie dachu, a także destrukcję przewodów przy wtyczkach cewek. Do rzadkości nie należą awarie wariatorów faz rozrządu, które objawiają się charakterystycznymi stukami. W modelu tym występują też problemy z termostatem i sondami lambda. Jednostki Mazdy 5-MX są natomiast bardzo wrażliwe na niedostateczny poziom oleju. Pojazd ten wymaga też regularnego sprawdzania stanu technicznego, aby koszty napraw nie były zbyt wysokie.

Poznaj opinie o naszym serwisie Mazdy we Wrocławiu

Serwis Mazdy we Wrocławiu Japantech to miejsce, w którym naprawić można wiele popularnych aut tej cenionej japońskiej marki, co potwierdzają liczne pozytywne opinie. Nasi fachowcy są w stanie dokonać profesjonalnej diagnostyki, a dzięki doskonałej znajomości usterek najczęściej występujących w poszczególnych modelach, przeprowadzić skuteczną naprawę. Nasz warsztat wyposażony jest w nowoczesne urządzenia i narzędzia, pozwalające na szybką i sprawną realizację każdej usługi.

Profesjonalny serwis samochodów Mazda

Samochody Mazda nie przypadkiem cieszą się dużą renomą. Pojazdy tej marki zajmują wysokie miejsca w różnego rodzaju rankingach jakościowych, w których pod uwagę brane są informacje zbierane po przeprowadzeniu kompleksowych testów długodystansowych. Nie bez znaczenia pozostaje weryfikacja pracy autoryzowanych stacji obsługi, które biorą pod uwagę opinie klientów. Samochody Mazda dobrze wypadają także w rankingach bezawaryjności, ponieważ uważane są za jedne z najmniej problematycznych aut w swojej klasie. Na polskich drogach auta te są jednak narażone na więcej awarii. W przypadku konieczności przeprowadzenia naprawy na terenie Wrocławia, warto odwiedzić serwis Japantech.

Opinie

Serwis Mazdy we Wrocławiu opinie zbiera bardzo dobre. W Japantech oddajemy klientowi pełną kontrolę nad przeprowadzanymi naprawami. Jesteśmy w stanie dostarczyć kompletną dokumentację zdjęciową z poważniejszych ingerencji. Oferujemy dostęp do historii obsługi online, a także informujemy o najważniejszych promocjach oraz przypominamy o konieczności wykonania napraw eksploatacyjnych. Na wszystkie usługi i części udzielamy gwarancji. Aby klient nie tracił swojego czasu, zawsze wcześniej ustalamy konkretny termin wizyty i zapewniamy komfortową atmosferę w poczekalni. Wszystko to składa się na w pełni profesjonalną obsługę, docenianą przez kierowców z Wrocławia i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwisu Japantech, która obejmuje szeroki zakres usług związanych z naprawami samochodów marki Mazda.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190