fbpx
Serwis Off-Road we Wrocławiu
  • 11 września, 2023

Serwis Off-Road we Wrocławiu

Serwis Off-Road we Wrocławiu oferuje kompleksowe usługi diagnostyki, przeróbek, napraw oraz remontów samochodów terenowych. Niezależnie czy posiadasz taki właśnie pojazd, czy też średniej wielkości SUV-a lub zwykły samochód osobowy, mechanicy Japan-Tech są gotowi do jego pełnej obsługi. Warsztat zajmuje się między innymi silnikami, elektroniką, układami jezdnymi, zawieszeniem czy obsługą klimatyzacji. Specjalizujemy się w obsłudze pojazdów azjatyckich (japońskie, koreańskie), jak również aut europejskich. Zapoznaj się z naszymi usługami!

Spis treści:
Przebudowy aut na terenowe
Przygotowanie pojazdu
Przerobienie zawieszenia
Naprawy i obsługa pojazdów
Diagnostyka
Kompleksowa oferta
Usługi dodatkowe

Przebuduj auto na terenowe w serwisie Off-Road we Wrocławiu

Serwis Off-Road we Wrocławiu to oferta profesjonalnej przebudowy pojazdów pod kątem jazdy w terenie. Off-Road to nasza pasja, którą połączyliśmy z pracą serwisu Japan-Tech, w którym utworzyliśmy specjalny dział specjalizujący się w przeróbkach i konwersjach samochodów tak, by ich „dzielność terenowa” była jak najlepsza. Pojęcie to oznacza radzenie sobie auta w pokonywaniu przeszkód podczas jazdy poza drogami utwardzonymi. Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z sytuacją, gdy pojazd zakopał się w błocie lub piasku i konieczne było długie oczekiwanie na pomoc. Przerobione i serwisowane przez nas auta radzą sobie w najbardziej ekstremalnych sytuacjach, niektóre startują w rajdach i notują bardzo wysokie wyniki. To najlepsze świadectwo naszej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie.

Przygotowanie pojazd do przeróbki

Nie z każdego samochodu można uczynić terenówkę. Do przeróbki najlepiej nadają się duże pojazdy, takie jak SUV-y, które są aktualnie bardzo popularne w Polsce. Większość z nich pierwotnie pozwala wjechać tylko w lekki teren, wiele nie posiada nawet napędu na cztery koła. Jednak pewne cechy, takie jak solidne nadwozie czy wyjściowo wysokie zawieszenie, otwiera szerokie możliwości dokonywania przeróbek, które ostatecznie uczynią z pojazdu rasową terenówkę. Serwis Japan-Tech oferuje pod tym kątem fachowe doradztwo, takie jak dobór konkretnych rozwiązań oraz części i podzespołów, które następnie zostaną w pojeździe zainstalowane.

Przerobienie zawieszenia pod Off-Road

Kluczowym aspektem każdego pojazdu terenowego jest – wbrew pozorom – nie piekielnie mocny silnik. Nie są nim też ogromne koła oraz szerokie opony z niesamowicie agresywnym bieżnikiem. Tych aspektów nie można pominąć, jednak najważniejsze w samochodzie off-roadowym jest zawieszenie, które przede wszystkim musi być odpowiednio wysokie. Konieczne jest więc poprawne dobranie tzw. liftu. Zwiększenie prześwitu pod pojazdem pozwoli na przejazd np. przez głębokie koleiny. Niestraszne będą Ci także kamienie i inne obiekty, które po dostaniu się pod pojazd mogłyby doprowadzić do poważnych uszkodzeń (np. wyrwanie przewodów hamulcowych czy nawet przebicie zbiornika z paliwem). Do auta instalowane są sprężyny i amortyzatory o odpowiedniej twardości, a także zmieniane wahacze tak, by obsłużyć nowy a zarazem większy skok zawieszenia. Dzięki temu niezależnie od tego, po jakim terenie się poruszasz, wszystkie cztery koła zawsze będą zapewniały solidny kontakt z gruntem, a zarazem tak cenną przyczepność.

Samochód terenowySerwis, naprawa i obsługa pojazdów Off-Road we Wrocławiu

Nasz serwis Off-Road we Wrocławiu zapewnia szeroką gamę usług w zakresie obsługi oraz napraw samochodów terenowych i nie tylko. Naszą specjalizacją są auta japońskie i koreańskie, zajmujemy się jednak również pojazdami z rodzimego rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wyznajemy zasadę, że każdy problem należy najpierw dobrze zdiagnozować, zanim przejdziemy do etapu wymiany części. Natomiast dzięki kompleksowej ofercie napraw, remontów, wymian i obsługi możesz zlecić wykonanie bardzo wielu prac w jednym miejscu, co oszczędzi Twój czas.

Najpierw diagnostyka problemów

Klienci warsztatów nierzadko narzekają, że mechanicy wymieniają części zupełnie losowo, aż w końcu trafią na właściwą i tak usuną usterkę. Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się spotkać z taką sytuacją i zapłacić za nowe podzespoły sporo więcej, niż było to konieczne. Aby nie dopuszczać do powyższych sytuacji, w serwisie Japan-Tech najpierw przeprowadzamy porządną diagnostykę problemów. Wykorzystujemy do tego profesjonalne komputery, takie jak Carman Scan. Dzięki informacjom, które sprzęty te potrafią wyciągnąć z systemu pokładowego auta, a także dzięki wiedzy i doświadczeniu serwisantów, jesteśmy w stanie precyzyjnie wskazać, który element zawiódł i wymienić go na nowy. Jeżeli więc w Twoim samochodzie zapaliła się kontrolka „check engine” lub też błąd poduszek powietrznych, systemu ABS, kontroli trakcji, a także jeśli silnik nie pracuje poprawnie, Japan-Tech z pewnością poradzi sobie z tym w mgnieniu oka.

Kompleksowa oferta Japan-Tech

Nasz serwis przeprowadza między innymi kompleksowe naprawy silników – zaczynając od usunięcia prostych usterek, aż po te bardziej poważne. Nie boimy się przeprowadzania remontów głównych, które mogą być konieczne, gdy w silniku zostanie stwierdzona np. słaba kompresja albo nadmierna konsumpcja oleju. Wykonujemy przeglądy gwarancyjne pojazdów zgodnie ze specyfikacją producentów. Nie obawiamy się nowoczesnych aut, które są bardzo mocno naszpikowane elektroniką i stanowią niemalże jeżdżące komputery. Dzięki posiadaniu sprzętu do wykonywania testów diagnostycznych, a także wiedzy na temat działania systemów elektronicznych w wielu autach, możemy szybko usunąć niemal dowolną usterkę. Oprócz przeróbek układu zawieszenia pod kątem jazdy terenowej prowadzimy także wymiany i naprawy jego elementów, zarówno w pojazdach do Off-Roadu, jak i zwykłych samochodach. W naszym warsztacie zlecisz również wymiany i naprawy elementów układu kierowniczego, hamulcowego, wydechowego, wymienisz olej, rozrząd czy sprzęgło, a także napełnisz klimatyzację. Na podstronie ofertowej możesz sprawdzić wszystkie wykonywane przez nas prace serwisowe.

Dodatkowe usługi dla Twojego samochodu

Duża część samochodów terenowych wyposażona jest w silniki Diesla. Współczesne jednostki wysokoprężne, dla sprostania coraz ostrzejszym normom spalin, wyposażane są w systemy FAP lub DPF. Są to filtry montowane w układzie wydechowym, które mają zatrzymywać cząsteczki sadzy. Jeżeli w Twoim pojeździe taki filtr odmawia posłuszeństwa, umów się na wizytę w jednym z dwóch serwisów Japan-Tech we Wrocławiu. Sprawdzimy jakie są powody zatykania się filtra, wykonamy wypalanie serwisowe, a w razie konieczności wykonamy regenerację lub wymienimy ten element na nowy. Inną ciekawą usługą naszego serwisu jest konserwacja podwozia. Pojazdy terenowe bardzo często cierpią na jego nadmierne korodowanie, które z czasem wymusza wykonywanie drogich napraw blacharskich lub nawet zezłomowania auta. Zbierające się w każdym zakamarku błoto, piasek, resztki roślin oraz woda są tego najczęstszą przyczyną, a nie da się ich uniknąć podczas jazdy po bezdrożach. Odpowiednia konserwacja izoluje powierzchnię blachy od otoczenia, a zawarte w niej substancje antykorozyjne potrafią znacznie przedłużyć życie samochodu.

Zapraszamy do naszego serwisu Off-Road we Wrocławiu, w którym oferujemy kompleksowe usługi dotyczące zarówno przebudów i przeróbek pojazdów na terenowe, jak również ich napraw i wymian elementów eksploatacyjnych. Japan-Tech zapewnia wykwalifikowaną kadrę profesjonalnych mechaników, którzy posiadają ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. To właśnie dlatego nie boimy się skomplikowanych prac, takich jak chociażby remonty silników czy diagnostyka komputerowa. Nie czekaj, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i umów termin wizyty już dziś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190