fbpx
Warsztat 4×4 we Wrocławiu
  • 17 kwietnia, 2024

Warsztat 4×4 we Wrocławiu

Warsztat 4×4 we Wrocławiu oferuje sprawdzone usługi dla każdego posiadacza samochodu terenowego. Auta do off-roadu posiadają napęd na obie osie w standardzie, co pozwala im przemierzać przestrzenie znajdujące się z dala od dróg asfaltowych. Układ napędowy tego typu posiada kilka istotnych elementów, które wymagają regularnego serwisowania, aby służyły bezawaryjnie jak najdłużej. Niestety, nic nie jest wieczne i z czasem może pojawić się usterka skrzyni biegów, skrzynki przekaźnikowej czy mostów napędowych. Warto wtedy skorzystać ze sprawdzonych usług serwisu Japantech.

Spis treści:
Regularny serwis aut terenowych
Wymiana płynów eksploatacyjnych
Wczesna identyfikacja usterek
Bogata oferta
Konserwacja podwozia

Regularny serwis aut 4×4 w warsztacie we Wrocławiu

Nasz warsztat aut 4×4 we Wrocławiu zapewnia przede wszystkim możliwość regularnej kontroli stanu technicznego Twojego auta terenowego. W Japantech specjalizujemy się głównie w pojazdach azjatyckich, jednak do serwisu przyjmujemy także marki amerykańskie oraz europejskie. Aby mieć pewność, że Twój pojazd będzie zawsze sprawny, zwłaszcza w zakresie poprawnego działania napędu na wszystkie koła, warto go regularnie sprawdzać i w razie konieczności naprawiać. W dalszej części przedstawimy czynności, które nasi mechanicy wykonują podczas takiej serwisowej usługi.

Wymiana płynów eksploatacyjnych

Układ napędowy 4×4 składa się z wielu podzespołów. Inaczej niż w zwykłym samochodzie osobowym, nie ma tu jedynie skrzyni biegów, często połączonej z mechanizmem różnicowym (tzw. dyferencjałem). W aucie off-roadowym konieczny jest bowiem napęd na obie osie, czyli innymi słowy na wszystkie cztery koła. Dzięki niemu możliwe jest łatwe wyjeżdżanie z błotnych przeszkód czy wjeżdżanie na wzniesienia o sporym nachyleniu. Mamy też pewność, że nie zagrzebiemy się tuż po zjechaniu z utwardzonej drogi. Na układ napędowy tego typu składają się wały napędowe, dyferencjały, a także skrzynka przekaźnikowa. Każdy z tych podzespołów, podobnie jak skrzynia biegów, jest zalany olejem przekładniowym. Olej ten należy wymieniać co pewien czas, ponieważ w przeciwnym przypadku straci on swoje właściwości smarujące, czego efektem mogą być poważne i trwałe uszkodzenia podzespołu. W naszym serwisie, podczas regularnego przeglądu pojazdu, możemy przeprowadzić w miarę potrzeb wymianę wyżej wspomnianych płynów eksploatacyjnych. Zapewni to Twojemu pojazdowi sprawność w każdych warunkach.

Wczesna identyfikacja usterek

Jazda terenowa ma to do siebie, że w razie awarii samochodu często jesteś zdany sam na siebie. Nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji, np. w trakcie nocnej przejażdżki po lesie, daleko od najbliższych dróg i domostw. Będąc w takim miejscu, nie można po prostu zadzwonić po usługę assistance. Dlatego tak ważne jest, aby mechanik odpowiednio wcześnie zidentyfikował potencjalne usterki w samochodzie i poinformował o nich właściciela. Wykwalifikowana kadra mechaników, która pracuje w serwisie Japantech, zawsze stawia dobro klienta na pierwszym miejscu. Oddając swoje auto do naszego warsztatu, możesz być pewien, że będzie ono odpowiednio przygotowane do drogi. Usterki, takie jak pęknięta obudowa jednego z dyferencjałów, skrzynki przekaźnikowej lub skrzyni biegów zostaną przez nas natychmiast dostrzeżone i odnotowane. Podobnie jak zużyte łożyska i podpory wałów napędowych, a nawet rzeczy z pozoru tak trywialne, jak sparciałe wężyki podciśnieniowe, odpowiedzialne za sterowanie siłownikami załączającymi napęd 4×4. Wychodzimy z założenia, że nawet błaha usterka, która jednak prowadzi do unieruchomienia pojazdu, może być trudna lub niemożliwa do skutecznego odnalezienia i naprawy, gdy awaria samochodu zdarzy się w niesprzyjających okolicznościach.

Auto off-roadowe

Co oferuje nasz warsztat 4×4 we Wrocławiu?

Nasz warsztat 4×4 we Wrocławiu to miejsce, gdzie możesz zlecić wykonanie całego szeregu napraw w Twoim pojeździe terenowym, a także w aucie osobowym, busie czy aucie dostawczym. Zajmujemy się zarówno usługami prostymi, takimi jak wymiana klocków i tarcz hamulcowych albo łożysk w kołach, jak i zadaniami o większym stopniu skomplikowania, np. remontami silników.

Bogata oferta serwisowa

W serwisie Japantech jesteśmy w stanie przeprowadzić szereg napraw auta terenowego i nie tylko. Doprowadzimy do porządku zawieszenie, układ hamulcowy, zlikwidujemy luzy w układzie kierowniczym, wymienimy przerdzewiały lub urwany wydech. Nawet jeśli silnik w Twoim aucie off-roadowym lub osobowym nie wytrzymał trudów eksploatacji i postanowił się poddać, to również podejmiemy wyzwanie i doprowadzimy go do doskonałej kondycji. Nasi wykwalifikowani mechanicy, którzy pracują w zawodzie od lat, korzystają ze specjalistycznych narzędzi od najlepszych producentów. Usterki elektryczne i elektroniczne także nie są na straszne. Wykrywamy je za pomocą nowoczesnych diagnoskopów, za pomocą których przeprowadzamy także diagnostykę pokładową OBD. Żaden pojazd japoński czy koreański nie stanowi dla nas tajemnicy, ale radzimy sobie doskonale również z autami innego pochodzenia. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek wymiany części na nowe, przeprowadzamy najpierw bardzo wnikliwą diagnozę usterki. W ten sposób nie generujemy niepotrzebnych kosztów, co wpływa pozytywnie na portfele naszych klientów. O wszystkich wymagających przeprowadzenia naprawach informujemy jeszcze przed rozpoczęciem prac. Jeśli więc masz jakikolwiek problem z samochodem lub po prostu chcesz wykonać przegląd techniczny, skontaktuj się z nami i umów się na dogodny termin w jednym z naszych dwóch wrocławskich serwisów.

Konserwacja podwozia

Korozja to problem, który mocno trapi wszystkie samochody. W przypadku tradycyjnych aut wywołuje ją sól drogowa, która jest wykorzystywana w bardzo dużych ilościach w okresie zimowym. Nie pomagają również kwaśne deszcze, których skład chemiczny bywa agresywny dla blachy. Niestety, w przypadku aut terenowych problem pojawiania się rdzy na podwoziu przyjmuje zupełnie inny wymiar. Brodzenie w błocie powoduje, że mokra maź dostaje się we wszystkie zakamarki podwozia, by pozostać tam na długi czas i magazynować wilgoć. Dlatego też tak wiele pojazdów off-roadowych kończy swój żywot nie z powodu awarii silnika czy innego drogiego podzespołu, ale właśnie z powodu zaawansowanej korozji elementów konstrukcyjnych nadwozia. W naszym serwisie przeprowadzamy więc kompleksową konserwację, która w znacznym stopniu ochroni pojazd przed zjawiskiem korozji. Wyczyścimy podwozie z resztek ziemi i błota, usuniemy ogniska rdzy, a następnie pokryjemy wszystko szczelną powłoką antykorozyjną. Do profili zamkniętych wprowadzimy natomiast wosk, który będzie wypierał z tych przestrzeni wodę i wilgoć. Oprócz tego w naszej ofercie dostępne są usługi napraw blacharskich i lakierniczych.

Regularne serwisowanie nie tylko pojazdów terenowych, ale również osobowych to najlepszy sposób, by utrzymać je w doskonałej kondycji. W ten sposób unikniesz niespodziewanych awarii, które podczas jazdy po bezdrożach mogą stanowić spory problem. Japantech to miejsce, które oferuje Ci szeroką ofertę usług naprawczych, a żadna usterka nie jest nam straszna. Zapraszamy serdecznie do naszego serwisu we Wrocławiu, zadzwoń i umów się z nami już dziś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190