fbpx
Naprawa busów
  • 10 września, 2021

Naprawa busów

Naprawa busów zawsze powinna być przeprowadzana w specjalistycznym warsztacie. Z uwagi na specyficzną konstrukcję i podzespoły stosowane w tych samochodach, wymagają one doboru odpowiednich metod warsztatowych oraz wykorzystania profesjonalnych narzędzi. Busy przeznaczone są do przewozu osób, dlatego ze względów bezpieczeństwa muszą być w pełni sprawne. Ich naprawą we Wrocławiu zajmuje się zakład JapanTech.

Spis treści
Usterki układu hamulcowego
Utrata sprawności układu elektrycznego
Problemy z układem wydechowym
Uszkodzenia silnika
Awarie zawieszenia
Przystępne ceny usług
Szybka i sprawna realizacja
Profesjonalna obsługa

Kiedy konieczna jest naprawa busów?

Naprawa busów może dotyczyć wielu różnych elementów, w tym części układów napędowych, zawieszenia czy silników. Pojazdy te różnią się budową od pełnowymiarowych autobusów, którymi trudno jest wjeżdżać pod wzniesienia i pokonywać miejsca o niewielkiej nośności. Busy są od nich węższe i krótsze, przez co lepiej sprawdzają się na wąskich drogach, ulicach z ciasnymi zakrętami oraz w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Z powodzeniem wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie wymagany jest względnie niski ciężar samochodu dostawczego. Pojazdy te są niestety narażone na awarie, uszkodzenia i usterki, których naprawą powinni zająć się doświadczeni fachowcy.

Usterki układu hamulcowego

W busach regularnie przewożących pasażerów problemy bezpośrednio wynikające z awarii hamulców mogą być bardzo niebezpieczne. Przyczyną tych usterek są najczęściej uszkodzenia przewodów, które stosunkowo łatwo ulegają korozji. Problem może też wynikać z niskiego poziomu płynu hamulcowego oraz jego wycieków, świadczących zwykle o poważnych ubytkach. W wielu busach cyklicznie dochodzi również do zużycia klocków hamulcowych, co może w ostateczności prowadzić do ich wypadnięcia z zacisków. Serwisowanie układu hamulcowego może się okazać niezbędne, jeżeli dojdzie do zagotowania płynu hamulcowego na skutek np. przedłużonego hamowania po długim zjeździe. Na tego typu awarie najbardziej narażone są pojazdy mocno wyeksploatowane, co można rozpoznać np. po zapadaniu się pedału hamulca czy całkowitej utracie możliwości hamowania.

Utrata sprawności układu elektrycznego

W busach stosunkowo często występują problemy z układem elektrycznym. Uszkodzenia i usterki mogą wynikać z rozładowania przeciążonego akumulatora, spięć w instalacji czy przepalenia bezpiecznika, a nawet wad fabrycznych. Jeżeli do awarii dojdzie podczas jazdy, bardzo często niezbędne może się okazać wezwanie pomocy drogowej. Serwisowanie układu elektrycznego najczęściej dotyczy różnych uszkodzeń akumulatora, a także przewodów znajdujących się pod maską rozdzielczą busa.

Problemy z układem wydechowym

Układ wydechowy bardzo często stanowi bezpośrednią przyczynę awarii busa, co zwykle objawia się dużym spadkiem mocy oraz zwiększonym natężeniem hałasu w kabinie pojazdu. Usługi serwisowe w tym zakresie obejmują zwykle spawanie tłumików, wymianę katalizatora czy konserwację filtra cząstek stałych. Układ wydechowy może też wymagać kompleksowego czyszczenia, którego przeprowadzenie pozwala na poprawę jego funkcjonowania.

Uszkodzenia silnika

Usterki jednostek napędowych stosunkowo często występują w busach. Z reguły do awarii dochodzi wskutek występowania zatarć, uszkodzeń turbiny czy zerwania paska rozrządu. Jeżeli pojazd jest często wykorzystywany na daleki trasach, problem może sprawić brak wymiany oleju silnikowego oraz nieutrzymywanie go na prawidłowym poziomie. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych silników z turbosprężarką. W busach serwisowania może wymagać także turbina, której uszkodzenia objawiają się podwyższeniem głośności pracy jednostki, wyraźną utratą mocy czy zwiększonym zadymieniem spalin. Naprawa jest niezbędna także wówczas, gdy nastąpi znaczny spadek poziomu oleju na skutek jego wycieku z turbiny.

Bus stojący w polu

Awarie zawieszenia

Uszkodzenia elementów zawieszenia w busach występują bardzo często. W takim przypadku czynności serwisowe nierzadko wymagają dokonania wymiany awaryjnych podzespołów na nowe, co dotyczy, m.in. amortyzatorów, drążków stabilizatora, wahaczy, resorów czy tulei. Układ zawieszenia wymaga regularnej diagnostyki, którą jesteśmy w stanie przeprowadzić w JapanTech. W ten sposób przed wymianą komponentu dokładnie określamy przyczynę problemu, co w wielu przypadkach pozwala na szybkie przeprowadzenie niezbędnej naprawy oraz uniknięcie dodatkowych kosztów.

Jak wygląda naprawa busów w warsztacie JapanTech?

Naprawa busów to jedna z oferowanych usług przez nasz niezależny, profesjonalny warsztat samochodowy JapanTech. Od wielu lat serwisujemy różne pojazdy we Wrocławiu, włącznie z modelami o większych gabarytach. Dysonujemy halą warsztatową, na której z powodzeniem obsługujemy busy oraz inne samochody dostawcze. Brama wjazdowa została odpowiednio podwyższona, co pozwala na bezproblemowy wjazd nawet tzw. maxi busom. Nasz czteroramienny podnośnik charakteryzuje się udźwigiem do 3,4 tony, dzięki czemu z powodzeniem radzi sobie z większością modeli.

Przystępne ceny usług

W JapanTech szczególną uwagę przykładamy do możliwości finansowych klientów. Kierowcy busów mogą liczyć na jasne i przejrzyste ceny usług serwisowych, ponieważ kosztorys zawsze przygotowujemy przed rozpoczęciem napraw. W ten sposób klienci mogą łatwo zapoznać się z cenami robocizny oraz części, a także zakresem realizowanych prac. W kosztorysie zawsze uwzględniamy wyłącznie niezbędne naprawy. Kierownik naszego warsztatu może udzielić wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące cen realizowanych czynności serwisowych. Koszty zawsze staramy się oszacować w taki sposób, aby przeprowadzenie naprawy było jak najbardziej przystępne dla właściciela busa.

Szybka i sprawna realizacja

Czas oczekiwania na obsługę w naszym warsztacie wynosi średnio 2-3 dni, jednak w przypadku busów zawsze staramy się znaleźć możliwie najszybszy termin realizacji. Pojazdy te bardzo często wykorzystywane są jako narzędzie pracy, a wszelkie przestoje spowodowane ich awariami mogą generować straty finansowe i wizerunkowe dla przedsiębiorców z branży transportowej. Aby zapewnić najwyższy komfort naszym klientom, staramy się skrócić czas oczekiwania na obsługę serwisową do minimum. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla zawodowych kierowców oraz właścicieli firm, którzy dysponują własną flotą busów. Naprawy zawsze przeprowadzamy szybko i sprawnie, zapewniając przy tym profesjonalną i miłą obsługę.

Profesjonalna obsługa

W JapanTech serwisujemy busy różnych marek. Mamy doświadczenie przy naprawach różnych modeli, które przystosowane są do jazdy na długich dystansach oraz przy znacznym obciążeniu. Utrzymując flotę busów w nienagannym stanie technicznym, zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. Oferowane przez nas usługi przyczyniają się do długoterminowych oszczędności, ponieważ podnoszą sprawność pojazdu oraz poprawiają ekonomiczność jego eksploatacji poprzez zniwelowanie ryzyka usterek i ograniczenie spalania. Zapraszamy do skorzystania z oferty serwisowej JapanTech we Wrocławiu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190