fbpx
Serwis busów
  • 15 października, 2021

Serwis busów

Serwis busów to miejsce, w którym realizowane są wszelkiego rodzaju naprawy tego typu samochodów. Pojazdy te charakteryzują się bardzo specyficzną budową i dysponują unikalnymi dla nich podzespołami, dlatego wszystkie ewentualne awarie powinny być usuwane przez doświadczonych fachowców. Profesjonalne przeglądy i naprawy busów we Wrocławiu realizuje nasz niezależny warsztat JapanTech, w którym zawsze korzystamy ze specjalistycznych narzędzi.

Spis treści
Jakie naprawy można przeprowadzić?
Dlaczego warto wybrać JapanTech?
Szybkie i sprawne usługi serwisowe
Atrakcyjny cennik
Profesjonalna obsługa klienta

Kiedy warto odwiedzić serwis busów?

Serwis busów powinien być regularnie odwiedzany przez każdego posiadacza takiego pojazdu, w tym właścicieli całych flot transportowych. Samochody te służą do przewozu osób, dlatego utrzymanie ich stanu technicznego w dobrej kondycji zawsze stanowi priorytet. Busy różnią się konstrukcyjnie od autobusów pełnowymiarowych, ponieważ są od nich krótsze i węższe oraz posiadają mniejszą masę. Z tego względu lepiej pokonują wzniesienia i łatwiej poruszają się po drogach o mniejszej nośności, a także sprawniej manewrują w obszarach o znacznym natężeniu ruchu i z ciasnymi zakrętami. Busy są niestety narażone na uszkodzenia, awarie i usterki, posiadają wady fabryczne i ulegają stopniowemu zużyciu. Z tego względu konieczne są ich okresowe przeglądy, a w razie potrzeby również prace serwisowe.

Naprawa układu wydechowego

Z naszych usług warto skorzystać, gdy w busie wystąpią problemy ze spadkiem mocy oraz nadmiernym hałasem w kabinie pojazdu. Bardzo często ich przyczyną są awarie układu wydechowego, które rozwiązujemy poprzez odpowiednie działania naprawcze. Najczęściej dotyczy to kompleksowego czyszczenia, pozwalającego na wyeliminowanie usterek. W razie potrzeby możemy też wymienić katalizator, przeprowadzić spawanie tłumików czy dokonać konserwacji filtra cząstek stałych busa.

Naprawa jednostek napędowych

W busach stosunkowo często pojawiają się problemy z silnikiem. Przyczyną awarii jednostek napędowych są zwykle uszkodzenia i zatarcia turbiny, a także zerwanie paska rozrządu. Skorzystanie z naszych usług zalecamy zwłaszcza w przypadku busów wyruszających na dłuższe trasy, w których często problemy sprawia niedostateczny poziom oleju silnikowego oraz brak jego regularnej wymiany. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pojazdów wyposażonych w silniki z turbosprężarką. Przeprowadzamy też serwisowanie turbiny, której awarie mogą prowadzić do wyraźnej utraty mocy, podwyższonego zadymienia spalin czy zwiększenia głośności pracy jednostki napędowej. Oferujemy ponadto naprawy uszkodzeń powstałych na skutek spadku poziomu oleju pod wpływem jego wycieku z turbiny.

Mechanik serwisujący busaSerwis układu zawieszenia

Nasze usługi serwisowe mogą być niezbędne także w przypadku uszkodzeń, które występują w układzie zawieszenia busa. Jego elementy mogą wówczas wymagać wymiany na nowe. Dotyczy to takich podzespołów, jak chociażby wahacze, drążki stabilizatora, amortyzatory, tuleje czy resory. W JapanTech zawsze poddajemy układ zawieszenia busa szczegółowej diagnostyce, dzięki czemu jesteśmy w stanie trafnie ustalić przyczyny awarii oraz szybko dokonać niezbędnych napraw. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji pojazdu, a także minimalizuje koszty utrzymania.

Naprawa układu hamulcowego

Z naszej oferty warto skorzystać także w przypadku usterek hamulców, które w busach stanowią duże zagrożenie dla kierowcy oraz pasażerów. Awarie te najczęściej spowodowane są uszkodzeniami przewodów, ze względu na ich podatność na korozję. Przyczyną problemu może być również niedostateczny poziom płynu hamulcowego oraz jego ubytki, które objawiają się wyciekami. W serwisowanych przez nas busach często diagnozujemy zużycie klocków hamulcowych, co grozi ich wypadnięciem z zacisków. Problem stanowić może też zagotowanie się płynu hamulcowego, spowodowane przedłużonym hamowaniem po dłuższym zjeździe. Awarie te zwykle występują w mocno wyeksploatowanych busach, w których często następuje całkowita utrata możliwości hamowania oraz zapadnięcie pedału hamulca.

Serwis układu elektrycznego

Busy narażone są również na awarie układu elektrycznego. Jego usterki i uszkodzenia często spowodowane są rozładowaniem nadmiernie przeciążonego akumulatora, przepaleniem bezpiecznika czy spięciami w instalacji, a także występowaniem wad fabrycznych poszczególnych modeli. W przypadku pojawienia się takich awarii na trasie nierzadko konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto skorzystać wcześniej z naszych usług serwisowych. W JapanTech jesteśmy w stanie sprawnie naprawić uszkodzenia nie tylko akumulatora, ale również przewodów zlokalizowanych pod maską rozdzielczą pojazdu.

Dlaczego warto wybrać serwis busów JapanTech?

Serwis busów JapanTech to nasz nowoczesny zakład we Wrocławiu, w którym realizujemy przeglądy i naprawy pojazdów różnego typu. Zajmujemy się autami o różnych gabarytach, włącznie z modelami wielu znanych marek. Przy ulicy Swojczyckiej 76 znajduje się rozbudowana hala warsztatowa, na której możemy obsłużyć busy oraz samochody dostawcze innego typu. Dysponujemy specjalnie podwyższoną bramą wjazdową, umożliwiającą łatwą naprawę nawet maxi busów. Na wyposażeniu znajduje się też podnośnik czteroramienny o dużym udźwigu, który bez trudu poradzi sobie z praktycznie każdym modelem.

Szybkie i sprawne usługi serwisowe

W naszym serwisie staramy się jak najszybciej realizować usługi naprawcze, dzięki czemu czas oczekiwania wynosi standardowo do 2-3 dni. Szybki termin realizacji ma szczególne znaczenie dla właścicieli busów, ponieważ samochody te powszechnie stosowane są jako narzędzie pracy. Ich awarie mogą powodować przestoje i generować straty wizerunkowo-finansowe dla firm transportowych, dlatego zawsze staramy się skrócić czas oczekiwania na obsługę serwisową do minimum. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla właścicieli przedsiębiorstw dysponujących rozbudowaną flotą busów, a także zawodowych kierowców. Naprawy realizujemy sprawnie i szybko, a przy tym skutecznie.

Atrakcyjny cennik

W JapanTech zawsze staramy się brać pod uwagę możliwości finansowe właścicieli pojazdów. Nasi klienci mogą liczyć na sporządzenie pełnego kosztorysu przed rozpoczęciem napraw, a także mają do dyspozycji klarowne i przejrzyste ceny poszczególnych usług. Przedstawiamy kierowcom pełne koszty robocizny i stosowanych części, uwzględniając przy tym wyłącznie niezbędny zakres prac. Udzielamy naszym klientom szczegółowych informacji dotyczących czynności serwisowych, a także związanych z nimi cen. Koszty szacujemy w sposób jak najbardziej przystępny dla właściciela busa, stawiając na indywidualne podejście do każdej naprawy.

Profesjonalna obsługa

W naszym zakładzie naprawiamy busy różnych producentów. Nasze doświadczenie pozwala na profesjonalną obsługę serwisową pojazdów przystosowanych do jazdy przy dużym obciążeniu i na długich trasach, dzięki czemu są one w stanie zachować nienaganny stan techniczny. Odpowiednie podejście do napraw daje gwarancję bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów, a także przyczynia się do znacznych oszczędności na skutek poprawy ekonomiczności pojazdu, zmniejszenia ryzyka kolejnych usterek oraz zminimalizowania spalania. Zapraszamy do naszego warsztatu JapanTech we Wrocławiu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190