fbpx
Jak wybrać profesjonalny zakład blacharski we Wrocławiu?
  • 11 lutego, 2019

Jak wybrać profesjonalny zakład blacharski we Wrocławiu?

Każdy wrocławski kierowca potrzebuje czasem profesjonalnego zakładu blacharskiego. Zarówno kompleksowe naprawy aut powypadkowych, jak i drobne korekty lakieru warto bowiem powierzyć specjalistom. W ten sposób można sprawnie i szybko wyeliminować większość szkód, a jednocześnie zyskać pewność przywrócenia pojazdu do nienagannego stanu technicznego oraz wizualnego. Gdzie szukać osób o odpowiednich kwalifikacjach?

Spis treści:
Drobne naprawy
Naprawy aut powypadkowych
Polerowanie i auto detailing
Naprawa czy wymiana?
Dlaczego warto wybrać profesjonalne usługi?
Nasza oferta

Z jakimi usterkami warto się udać do jednego z wrocławskich zakładów blacharskich?

Czym dokładnie zajmują się zakłady blacharskie we Wrocławiu i innych miastach? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zacząć od podstaw. Blacha, z której wykonane jest nadwozie, to materiał nieszczególnie gruby. Powstaje w procesie walcowania metalowej bryły i zachowuje jej cenne właściwości. Do produkcji elementów karoserii najczęściej wykorzystuje się blachy stalowe oraz blachy ze stopów aluminiowych. Materiały te cechują się dużą plastycznością oraz sprężystością, a ponadto posiadają określoną wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie. Odporność blachy nie chroni jednak lakieru przed różnymi uszkodzeniami. Drobne zarysowania, delikatne wgniecenia czy miejscowe otarcia należą do najczęściej spotykanych niedoskonałości w obrębie jego powierzchni. Mogą być zarówno skutkiem miejskiej kolizji, jak i następstwem przechowywania samochodu na publicznym parkingu. Problemy często wynikają także z nieuwagi lub niedbalstwa – nie tylko właściciela pojazdu, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego. Widoczne gołym okiem rysy może pozostawić nieostrożnie używana gąbka do mycia karoserii. W okresie zimowym najbardziej niebezpieczna jest sól rozsypywana przez drogowców, która może pozastawiać na nadwoziu długotrwałe i widoczne ślady. Szkody te nie tylko szpecą pojazd, ale też znacząco przyczyniają się do rozwoju korozji. Niezależnie od marki, roku produkcji oraz przebiegu pojazdu warto w takich sytuacjach zwrócić się o pomoc do specjalisty, który może się także zająć naprawą aut powypadkowych.

Na czym polegają naprawy aut powypadkowych?

Usuwanie głębszych i trwalszych śladów z powierzchni auta powypadkowego jest zwykle bardziej wymagające. Podobne szkody mogą powstać także podczas szczególnie intensywnej eksploatacji pojazdu, np. wskutek kontaktu nadwozia z uderzającymi kamieniami. Pierwszą przeprowadzaną w takim przypadku procedurą jest ocena głębokości śladu. Jeżeli pod wpływem zarysowania na powierzchni uwidoczni się podkład, konieczne może być zastosowanie specjalistycznych środków. Wykorzystanie kredek koloryzujących lub wygładzanie powłoki lakierniczej przy pomocy past polerskich nie daje w takim przypadku wystarczająco trwałych rezultatów. Dodatkowym problemem może być dobór idealnego odcienia specyfiku, który nie powinien być widoczny na karoserii. Jeżeli zmiany są bardzo głębokie, konieczne jest przeprowadzanie lakierowania, a następnie delikatnego polerowania.

Polerowanie i auto detailing

Aby przedłużyć żywotność samochodu, a także podnieść jego walory użytkowe i estetyczne, warto zdecydować się na kompleksowy auto detailing. W ramach tej usługi przeprowadzany jest szereg działań pielęgnacyjnych, renowacyjnych oraz konserwacyjnych pojazdu. Detailing zewnętrzny dotyczy operacji dokonywanych w obrębie powłoki lakierniczej auta, a także elementów chromowanych, szyb oraz kół. Oczyszczenie karoserii pozwala na usunięcie wszystkich cząsteczek obcych poprzez zastosowanie odpowiednich środków chemicznych. Bardzo ważny etap to polerowanie powłoki lakierniczej, który przeprowadzić można ręcznie lub automatycznie – proces maszynowy odbywa się z wykorzystaniem specjalnych padów i past polerskich. W ten sposób z lakieru pozbyć można się wszelkich niedoskonałości, włącznie z rysami, utlenieniami czy wżerami. Uzupełnieniem tych prac jest konserwacja, polegająca na nałożeniu wosku w formie warstwy ochronnej. Detailing wnętrza dotyczy natomiast bagażnika i przestrzeni pasażerskiej. Obejmuje oczyszczanie kokpitu, podsufitki oraz tapicerki, a także wszystkich elementów metalowych i plastikowych.

Naprawa blachy w samochodzie

Jakiego typu naprawy można zlecić w warsztacie blacharskim i czym się kierować, szukając dobrego blacharza we Wrocławiu?

Wymiana zniekształconego elementu jest zwykle rozwiązaniem bardziej kosztownym niż jego naprawa w dobrym warsztacie blacharskim zarówno we Wrocławiu jak i w każdym innym mieście. Decydujący wpływ na efektywność tego procesu mają jednak właściwości materiału, z którego zbudowane jest nadwozie – najczęściej to właśnie one decydują o rodzaju metod zastosowanych przez dobrego blacharza. Plastyczność, wytrzymałość na rozciąganie oraz sprężystość pozwalają na naprawę powierzchownych odkształceń pokrywających blachę. Większość technik serwisowych opiera się na zasadach zbliżonych do formowania fabrycznego. Naprawy tego typu wymagają jednak zastosowania procesów odwrotnych do tych, które doprowadziły do pojawienia się uszkodzeń. W ten sposób pozbyć można się zarówno rys, wygięć oraz obtarć, jak i załamań, wybrzuszeń czy wklęsłości.

Postaw na sprawdzone rozwiązanie

Skorzystanie z usług profesjonalistów to skuteczny sposób na pozbycie się wszystkich szpecących samochód uszkodzeń karoserii. Ma to szczególne znaczenie w przypadku szkód najbardziej newralgicznych elementów pojazdu, np. drzwi. Aby usunąć z nich wgniecenia, zwykle konieczne jest rozebranie powłok samochodu na części oraz spolerowanie miejsc uszkodzeń, a następnie wyrównanie powierzchni szpachlą. Zadanie to musi być wykonane perfekcyjnie – nawet błaha naprawa może pozostawić widoczne ślady, które w przypadku ewentualnej odsprzedaży obniżają wartość pojazdu. Wielu kierowców rezygnuje w takich przypadkach z korekty wgnieceń, celem uniknięcia kosztów serwisowania. Istnieją na szczęście metody, które pozwalają na niedrogie i skuteczne usuwanie większości problematycznych niedoskonałości. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, odwiedź jeden z naszych serwisów.

Nasza oferta

Wykonywanie napraw blacharskich na własną rękę nie jest wskazane, podobnie jak samodzielne przygotowywanie pojazdu do naprawy powypadkowej. Wynika to chociażby z niezwykłego zróżnicowania blach, z których produkowane są nadwozia samochodów. Obecnie większość pojazdów powstaje z materiałów dedykowanych, co przekłada się na konieczność posiadania rozległej wiedzy oraz dysponowania dobrze wyposażonym zakładem. W naszym serwisie Japan Tech możemy ci zapewnić dobór odpowiedniej metody naprawczej w każdej realizacji. W przypadku napraw aut powypadkowych nie bez znaczenia pozostaje konieczność przeprowadzenia dokładnej diagnozy uszkodzeń powstałych na skutek drogowej kolizji. Ocena obejmuje nie tylko skalę i charakter szkód, ale też poziom funkcjonalności danego elementu w strukturze samochodu. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190