fbpx
Czyszczenie filtra cząstek stałych we Wrocławiu
  • 20 lipca, 2022

Czyszczenie filtra cząstek stałych we Wrocławiu

Czyszczenie filtra cząstek stałych we Wrocławiu jest bardzo popularną usługą. Wielu kierowców z tego miasta i jego okolic dysponuje bowiem samochodami z silnikami Diesla, w których standardowo montuje się ten komponent. Z jego eksploatacją wiążą się jednak różne problemy, które zwykle występują już po przejechaniu kilkudziesięciu tys. kilometrów. Wysokie koszty naprawy filtra DPF sprawiają, że częściej przeprowadzane jest jego czyszczenie. Takie usługi oferujemy w naszym serwisie Japan-Tech.

Spis treści:
Kiedy będzie potrzebne?
Jakie ma zastosowanie filtr DPF?
Jak jest przeprowadzane?
Przebieg czynności serwisowych
Finalne etapy prac
Ile może kosztować i dlaczego warto wybrać Japan-Tech?
Korzyści i zalety

Kiedy będzie potrzebne czyszczenie filtra cząstek stałych we Wrocławiu?

Czyszczenie filtra cząstek stałych we Wrocławiu to usługa potrzebna zawsze wtedy, gdy w samochodzie występują problemy z DPF. Objawem zanieczyszczenia i zapchania tego elementu jest zwykle charakterystyczne dymienie z układu wydechowego, a także zapalenie się kontrolki błędu na desce rozdzielczej i przejście pojazdu w tryb awaryjnej pracy. Za przyczynę tej awarii odpowiada popiół nagromadzony w filtrze, który jest produktem powstałym w procesie spalania się stałych cząstek z gazów spalinowych – np. sadzy. Zanieczyszczenie komponentu jest problematyczne z uwagi na cenę nowej części. W takiej sytuacji zalecamy przeprowadzenie regeneracji  filtra DPF korzystając z naszej oferty.

Jakie ma zastosowanie filtr DPF?

Filtr cząstek stałych jest elementem montowanych w silnikach Diesla, zwanych również jednostkami wysokoprężnymi. Komponent ten zwykle znajduje się tuż za katalizatorem i działa w układzie wydechowym. Główną funkcją DPF jest oczyszczanie produktów powstałych w procesie niepełnego spalania oleju napędowego. W autach z silnikiem Diesla filtr ten odpowiada za usuwanie ciemnego dymu i ogranicza w ten sposób zanieczyszczenia środowiska powodowane smogiem. Sama budowa DPF jest dość prosta. Filtr ten posiada wytrzymałą obudowę, która jest wykonana ze stali nierdzewnej i wykazuje dużą odporność na trudne warunki pracy. W jej wnętrzu znajdują się natomiast równolegle ułożone, nieduże i jednostronnie zatkane kanaliki tworzące układ siatki, która umożliwia transfer spalin na zewnątrz. Ich temperatura wzrasta nawet do 550 stopni Celsjusza, co pozwala na spalenie cząstek zebranych w DPF. Proces dopalania może się odbywać na kilka sposobów, np. dzięki obciążeniu silnika czy podaniu dodatkowej porcji paliwa. Każdorazowe dopalanie wiąże się jednak z powstawaniem popiołu, który zalega w filtrze, zatyka kanaliki i prowadzi do zmniejszenia drożności filtra.

Jak jest przeprowadzane czyszczenie filtra cząstek stałych w naszym serwisie we Wrocławiu?

Czyszczenie filtra cząstek stałych we Wrocławiu jest usługą, którą w Japan-Tech przeprowadzamy wieloetapowo. Na początek konieczne jest zdemontowanie DPF z pojazdu, w celu wykonania kompleksowej inspekcji. Na jej podstawie jesteśmy w stanie ustalić nie tylko przyczyny niedrożności filtra, ale również określić jej stopień. Przy okazji możemy rozpoznać ewentualne wady fizyczne, takie jak pęknięcia obudowy czy stopienia kanalików. Jeżeli DPF nadaje się do czyszczenia, rozpoczynamy kolejne zabiegi. Sama regeneracja DPF przeprowadzana jest pod ścisłą kontrolą naszych pracowników, którzy umiejętnie wykorzystują czujniki elektroniczne. W ten sposób możemy zapewnić prawidłowy przebieg całej usługi oraz jej fachową realizację.

Oczyszczone filtryPrzebieg czynności serwisowych

Nasi serwisanci starannie dobierają komponenty montażowe dla każdego filtra cząstek stałych, ponieważ poszczególne modele DPF mają różne parametry i odmienną konstrukcję. Element jest następnie mocowany w dedykowanej maszynie z obiegiem zamkniętym, po czym odbywa się podaż specjalnego detergentu. Za pomocą tego środka możemy efektywnie usunąć zanieczyszczenia. Na początek do filtra trafia woda z substancją myjącą, co wymaga uwzględnienia dużego ciśnienia padającego w kierunku przeciwnym do przebiegu spalin. Zanieczyszczenia ulegają wypłukaniu, zapewniającego wyjątkowo trwały i solidny rezultat.

Finalne etapy prac

Kolejny etap czyszczenia wymaga odwrócenia kierunku, z jakim przepływa woda. Prace odbywają się na podstawie danych uzyskanych dzięki analizom czujników elektronicznych, dzięki którym możemy ocenić skuteczność całego procesu. Następne działania polegają na ponownym oczyszczania z zachowaniem kierunku przeciwnego do drogi spalin. W przypadku otrzymania na tym etapie odczytów zbieżnych z wynikami dla nowego DPF cały proces jest zakończony. Jeżeli jednak wartości odbiegają od zalecanych, czyszczenie trzeba wykonać ponownie. Filtr musi być również osuszony, co odbywa się z zastosowaniem sprężonego powietrza. Jego odpowiednio niska temperatura eliminuje ryzyko naruszenia układu. Na koniec opracowujemy specjalną dokumentację, która zawiera wydruki prezentujące sprawność filtra przed wykonaniem usługi oraz po jej wykonaniu. Finalnie DPF ponownie trafia do samochodu i jest w pełni sprawny.

Ile może kosztować czyszczenie filtra cząstek stałych we Wrocławiu i dlaczego warto wybrać Japan-Tech?

Cena czyszczenia DPF we Wrocławiu zależy od wielu różnych czynników, dlatego zawsze jest ustalana indywidualnie. Czyszczenie filtra cząstek stałych we Wrocławiu nie jest kosztowną usługą, a jej realizacja w naszym zakładzie daje gwarancję profesjonalizmu. Korzystając z usług Japan-Tech, da się bezpiecznie, sprawnie oraz niedrogo wyeliminować wszelkie problemy związane z zapchaniem się DPF w samochodzie. Rozwiązania wykorzystywane przez naszych serwisantów są bezinwazyjne, a przy tym skuteczne. Jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom pisemną gwarancję, a także dostarczyć kompletną dokumentację prezentującą parametry filtra przed jego oczyszczeniem oraz po realizacji usługi. Sam koszt oczyszczania DPF jest ustalany indywidualnie, na podstawie stanu samego komponentu oraz zakresu koniecznych prac serwisowych.

Korzyści i zalety

Usługa czyszczenia DPF to skuteczny sposób na to, aby na długi czas wyeliminować z filtra popiół i sadzę. Większość przekazywanych nam komponentów jesteśmy w stanie doprowadzić do stanu niemal fabrycznego, jeżeli nie posiadają one uszkodzeń mechanicznych. Po wykonaniu regeneracji filtr DPF będzie w stanie prawidłowo działać przez kolejne setki tysięcy kilometrów oraz całkowicie spełnić obowiązujące normy spalin. Nasze usługi dają pewność, że podczas badań technicznych i przeglądów nie wystąpią żadne niepokojące problemy. Metody używane przez Japan-Tech są optymalne dla środowiska naturalnego i całkowicie legalne, przez co nie obniżają w żadnym stopniu wartości samochodu. Filtry DPF oczyszczane w naszym zakładzie zachowują swoje właściwości, a zakres przeprowadzanych prac nie wymaga ingerowania w pokładowe oprogramowanie pojazdu. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu we Wrocławiu i zapraszamy do nawiązania kontaktu w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

2021 japantech.pl | Nasz serwis używa plików cookies. Akceptując lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies JT Serwis Marcin Ładowski z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 39, 53-015 Wrocław, NIP: 899-250-63-90, REGON: 932975190